Tendr na šéfa České televize finišuje

Praha - Kdo z devatenácti kandidátů se může stát šéfem veřejnoprávní České televize na příštích šest let, se ukáže po středeční schůzi Rady České televize. Ta si naplánovala vybrat pětici nejvhodnějších, píší v úterý Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

Z těchto pěti by pak měla zvolit nového generálního ředitele. Není ale jasné, zda výběrové řízení doběhne do konce. Tendr totiž neprobíhá standardně. „Co se teď několik měsíců děje, je něco šíleného, to jsem v žádném výběrovém řízení, ani na osobu, ani na služby, nezažil v žádné své funkci. Bavit se tu o rovnosti je směšné,“ řekl šéf rady Jiří Baumruk.

Hlavní otázkou přitom je, zda vůbec započaté výběrové řízení doběhne do konce. „Šíří se hlasy, že možná volba nebude, protože na to ODS tlačí, aby nebyla, mají nějakého svého kandidáta,“ řekl LN šéf poslanecké mediální komise Vítězslav Jandák (ČSSD).

Spokojená s dosavadní linií ale není ani ČSSD. „Sociální demokracie je v daném politickém klimatu určena k tomu, aby byla pohlavkována. Jestli bude Petr nebo Pavel, vždycky ji bude pohlavkovat, pan Janeček (současný šéf ČT) ji velmi pohlavkoval, pohlavkovali ji jiní a budou ji pohlavkovat. To je trend, ze kterého musíme vyrůst,“ prohlásil Jandák.

V ideálním případě by měl nový ředitel nastoupit po 16. červenci, kdy končí mandát Jiřímu Janečkovi.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahajovací ceremoniál zimních olympijských her vidělo přes milion diváků

10.02.2018 10:21 Brno - Zahajovací ceremoniál zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu zhlédlo na…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama