Klaus 20 minut poučoval australského moderátora

Canberra - Prezident Václav Klaus se na své cestě po Austrálii dostal až do pořadu televize ABC News, v němž s moderátorem probral řadu témat. Mimo jiné i norskou tragédii. Informuje o tom ČT24.cz.

Diskuse: 0

Klaus 20 minut poučoval australského moderátora - anotační foto
reklama

Klaus prohlásil, že řádění norského střelce Anderse Breivika se vymyká evropským měřítkům. Šokovalo ho, že se podobná věc může odehrát v tak spořádané zemi, jakou je Norsko. Ale podle něho to není náhoda. Problémem je podle něho přistěhovalectví.

Podle něho jde o "umělou a zbytečnou imigraci, nikoliv o tu skutečnou individuální, ale o kolektivní imigraci, která vychází z naprosto špatné sociální politiky v Evropě, postavené na sociálních dávkách a na přiznávání příspěvků lidem, kteří nepracují".

S moderátorem Timem Palmerem debatoval i o řecké krizi. "Když někam pošlete peníze, neřešíte tím problém, jenom odkládáte řešení," kritizoval pro ABC News krok eurozóny, která se všemožně snaží zabránit bankrotu Řecka.

V souvislosti s tím zdůraznil, že podle něho nehrozí zánik Evropské unie. Ale změnit by se mohla výrazně, protože na záchranu ohrožených zemí zkrátka nejsou peníze. "Rozpad Evropské unie? To není vůbec představitelné. A  rozpad eurozóny také ne," rozohnil se a dodal, že některé země by se podle něho mohly vrátit ke svým národním měnám.


Globální oteplování? Ideologie levičáků

Následně se přesunul k tématu, které je mu ze všech nejbližší a o němž přednáší i v Austrálii - globální oteplování. A trochu nečekaně přiznal, že na jednu stranu jde o skutečný vědecký problém. Ale následovala vlna kritiky.

"Je to postoj proti volnému trhu, proti demokracii. Jde o skupinu elitářů, obvykle na levici, která se snaží předefinovat naší společnost a naše hodnoty - co smíme a nesmíme dělat, jak se chovat, jak cestovat a co jíst," prohlásil v show The Drum o lidech, kteří jsou zastánci oteplování a klimatických změn, jež podle nich ničí naši planetu.

"Politici přijali myšlenku globálního oteplování proto, že nemají vlastní myšlenky, vlastní ideologii. Naskočí do rozjetého vlaku, ten vlak nikam nejede," pokračoval Klaus, který je v tomto tématu jako doma.

Moderátor se pokusil namítnout, že Klaus se svými tvrzeními přibližuje velice blízko zájmovým skupinám v energetice. Prezident to ovšem rázně odmítl. "Padají různá obvinění, ale tohle jsem nikdy neslyšel. To je úplný nesmysl. Jsem člověkem idejí, nikoliv člověkem zájmů," prohlásil v rozhovoru pro ABC News.

reklama
Klíčová slova: Klaus, Václav Austrálie

Diskuse

Klaus 20 minut poučoval australského moderátora

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Dvě smyslné herečky zameditují ve Švandově divadle - anotační foto

Dvě smyslné herečky zameditují ve Švandově divadle

02.09.2014 13:57 Praha - Sezónu ve Švandově divadle a zároveň nový cyklus Intimní rozhovory zahájí v suterénním Studiu...

Chcete zažít divadlo trochu jinak? Navštivte zahájení nové sezony Národního divadla moravskoslezského - anotační foto

Chcete zažít divadlo trochu jinak? Navštivte zahájení nové sezony Národního...

02.09.2014 09:08 Ostrava – Národní divadlo moravskoslezské zve na akci s názvem Přijďte k nám! všechny divadelní přátele a ty,...

Janáčkova filharmonie Ostrava připravuje koncert plný hitů filmové hudby - anotační foto

Janáčkova filharmonie Ostrava připravuje koncert plný hitů filmové hudby

31.08.2014 16:41 Ostrava – První koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava v 61. sezoně nese název Hudba biografu. Posluchači se...

V Praze není jen Národní divadlo. Věděli jste o Divadle Palace, kde najdete neméně skvělé herce? - anotační foto

V Praze není jen Národní divadlo. Věděli jste o Divadle Palace, kde najdete...

30.08.2014 19:02 Praha – Když se v Praze procházíte po Václavském náměstí, možná netušíte, že se v jedné z pasáží skrývá...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 6193 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama