Klaus 20 minut poučoval australského moderátora

Canberra - Prezident Václav Klaus se na své cestě po Austrálii dostal až do pořadu televize ABC News, v němž s moderátorem probral řadu témat. Mimo jiné i norskou tragédii. Informuje o tom ČT24.cz.

Diskuse: 0

Klaus 20 minut poučoval australského moderátora - anotační foto
reklama

Klaus prohlásil, že řádění norského střelce Anderse Breivika se vymyká evropským měřítkům. Šokovalo ho, že se podobná věc může odehrát v tak spořádané zemi, jakou je Norsko. Ale podle něho to není náhoda. Problémem je podle něho přistěhovalectví.

Podle něho jde o "umělou a zbytečnou imigraci, nikoliv o tu skutečnou individuální, ale o kolektivní imigraci, která vychází z naprosto špatné sociální politiky v Evropě, postavené na sociálních dávkách a na přiznávání příspěvků lidem, kteří nepracují".

S moderátorem Timem Palmerem debatoval i o řecké krizi. "Když někam pošlete peníze, neřešíte tím problém, jenom odkládáte řešení," kritizoval pro ABC News krok eurozóny, která se všemožně snaží zabránit bankrotu Řecka.

V souvislosti s tím zdůraznil, že podle něho nehrozí zánik Evropské unie. Ale změnit by se mohla výrazně, protože na záchranu ohrožených zemí zkrátka nejsou peníze. "Rozpad Evropské unie? To není vůbec představitelné. A  rozpad eurozóny také ne," rozohnil se a dodal, že některé země by se podle něho mohly vrátit ke svým národním měnám.


Globální oteplování? Ideologie levičáků

Následně se přesunul k tématu, které je mu ze všech nejbližší a o němž přednáší i v Austrálii - globální oteplování. A trochu nečekaně přiznal, že na jednu stranu jde o skutečný vědecký problém. Ale následovala vlna kritiky.

"Je to postoj proti volnému trhu, proti demokracii. Jde o skupinu elitářů, obvykle na levici, která se snaží předefinovat naší společnost a naše hodnoty - co smíme a nesmíme dělat, jak se chovat, jak cestovat a co jíst," prohlásil v show The Drum o lidech, kteří jsou zastánci oteplování a klimatických změn, jež podle nich ničí naši planetu.

"Politici přijali myšlenku globálního oteplování proto, že nemají vlastní myšlenky, vlastní ideologii. Naskočí do rozjetého vlaku, ten vlak nikam nejede," pokračoval Klaus, který je v tomto tématu jako doma.

Moderátor se pokusil namítnout, že Klaus se svými tvrzeními přibližuje velice blízko zájmovým skupinám v energetice. Prezident to ovšem rázně odmítl. "Padají různá obvinění, ale tohle jsem nikdy neslyšel. To je úplný nesmysl. Jsem člověkem idejí, nikoliv člověkem zájmů," prohlásil v rozhovoru pro ABC News.

reklama
Klíčová slova: Klaus, Václav Austrálie

Diskuse

Klaus 20 minut poučoval australského moderátora

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Dvanáct rozhněvaných mužů uvidíte v pardubickém divadle už naposledy - anotační foto

Dvanáct rozhněvaných mužů uvidíte v pardubickém divadle už naposledy

27.11.2014 10:23 Pardubice – Diváci Východočeského divadla Pardubice budou mít poslední příležitost vidět představení ze...

Jubilejní ročník Festivalu krátkých filmů nabídne to nejlepší z let minulých - anotační foto

Jubilejní ročník Festivalu krátkých filmů nabídne to nejlepší z let minulých

26.11.2014 21:05 Praha – Na začátku příštího roku proběhne v kině Světozor jubilejní 10. ročník Festivalu krátkých filmů...

V Divadle J. K. Tyla se připravují na uvedení populárního muzikálu Sugare aneb Někdo to rád horké - anotační foto

V Divadle J. K. Tyla se připravují na uvedení populárního muzikálu Sugare aneb...

26.11.2014 17:50 Plzeň – V plzeňském Divadle J. K. Tyla se chystají na premiéru muzikálové verze slavného filmu, ve kterém...

Arcidiecézní muzeum chystá předpremiéru filmu o slavném sochaři Ivanu Theimerovi  - anotační foto

Arcidiecézní muzeum chystá předpremiéru filmu o slavném sochaři Ivanu...

26.11.2014 16:03 Olomouc - Slavnostní předpremiéra dokumentárního filmu režiséra Theodora Mojžíše, který představí životní...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 4965 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama