Digitální vysílání sleduje už 20 milionů německých domácností

V Německu již 20 milionu domácností přijímalo koncem loňského roku digitální televizní signál. Vyplývá to z průzkumu Satelllite Monitor, který si nechává každoročně zpracovat satelitní televizní operátor SES Astra.

Přidejte svůj názor

Přes 11 milionů německých domácností přijímalo koncem loňského roku digitální TV vysílání prostřednictvím satelitu ASTRA. To představuje meziroční nárůst o 13,9 %, uvádí se v pondělní prohlášení firmy. Astra tak i nadále zůstává základní infrastrukturou pro příjem digitálního vysílání v Německu.

Digitální signál „chytají“ německé domácnosti jak přes satelit, tak prostřednictvím kabelového připojení, pozemního vysílání a IPTV (přes internet). „Digitálních“ je zhruba 53 % německých domácností proti 42 % z konce roku 2007. Digitalizací prošlo 69,4 % ze všech domácností se satelitním přijímačem. V případě kabelového vysílání je digitalizováno 31,3 % přípojek.

V Německu bylo na konci loňského roku celkem 37,7 milionu domácností s příjmem analogové nebo digitální televize. Příjem satelitního vysílání v 16,2 milionu domácností znamenal v závěru loňského roku podíl 43 %. Na 18,5 milionu domácností přijímalo TV signál prostřednictvím kabelových rozvodů, což představovalo podíl 49 %. Pozemní vysílání DVB-T využívalo 2,75 milionu diváků (podíl sedm procent). Za nímž následovalo vysílání formou IPTV s 270 tisíci domácnostmi (podíl jedno procento).

Flotila společnosti SES Astra zahrnuje 14 družic Astra a dvě družice Sirius. Celá soustava satelitů dnes zajišťuje služby více než 117 milionům domácností se satelitním přijímačem nebo kabelovým připojením. Celkem přenáší bezmála 2500 analogových i digitálních televizních a rozhlasových kanálů. SES Astra dále prostřednictvím svých satelitů poskytuje multimediální, internetové a telekomunikační služby podnikům, vládním organizacím a úřadům.

SES Astra je součástí satelitní společnosti SES, která je kotována na burzách v Paříži a v Lucemburku. SES vlastní tři přední operátory satelitních služeb na trhu: SES Astra v Evropě, SES Americom v Severní Americe a SES New Skies, jenž poskytuje celosvětové pokrytí a konektivitu. Společnost je v Evropě majitelem 90% podílu v SES Sirius a dále vlastní strategický podíl ve společnostech Ciel (Kanada) a Quetzsat (Mexiko). SES nabízí satelitní služby prostřednictvím 40 družic.

Témata: digitalizace | Německo
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Digitální vysílání sleduje už 20 milionů německých domácností

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Xindl X má nový klip. Podívejte se na komiksového mývala

25.04.2017 17:54 Praha – Koho a kde „mýval“ Xindl X? Dozvíte se v jeho novém komiksovém klipu, jehož hrdinou není…

Lexus představil nové vozy. Na večírek přišel Vojtek i Pohlreich

25.04.2017 17:28 Praha – Značka Lexus představila nové vozy LS a LC. K příležitosti slavnostního odhalení se konal…

Výstavu Magičtí Lucemburkové obohatil nový exponát

25.04.2017 16:45 Praha – Výstava Magičtí Lucemburkové, o níž jsme informovali dříve, má nový exponát. K příležitosti…

O hledání a škole života v Divadle na cucky

25.04.2017 16:09 Olomouc – Po poslední premiéře, která sledovala dva mladíky při jejich cestě za vysokoškolským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama