Televizní válka o název "Cool"

Praha - Televize Prima může mít brzy závažný problém. V dubnu totiž začal vysílat její nový kanál s názvem Prima Cool, jenže podobný název už několik let používá maďarský kabelový operátor IKO Cable, který má zaregistrovanou ochrannou známku i pro Česko, píší ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny.

Přidejte svůj názor

„Napsali jsme oficiální námitku na Úřad pro průmyslové vlastnictví. Ten Primě žádost o registraci jejího názvu zamítl. Na písemné vyjádření čekáme, ale telefonicky nám to už úřad potvrdil. Je to logické, oba názvy Cool by byly na stejnou činnost,“ řekla Erika Lužica, zástupce firmy IKO Cable pro Česko. Firma navíc nevylučuje, že se svým kanálem Cool TV bude expandovat i na český trh, kde už nyní provozuje tři kabelové stanice, uvádí deník.

„Pokud by TV Prima známku používala, mohlo by to být bráno jako používání zaměnitelného označení, a tudíž porušování práv maďarské společnosti. Ta by měla právo zejména na náhradu škody a přiměřené zadostiučinění, a mohla by žádat, aby Prima kolidující označení přestala používat,“ řekla Hospodářským novinám Markéta Peňázová, expertka na soutěžní právo advokátní kanceláře Ambruz & Dark.

Televize Prima zatím nechce spor příliš komentovat a oba názvy považuje za dost odlišné. „Prima COOL je název naší stanice dle licence udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. K žádné kolizi s ochrannou známkou Cool TV nedochází,“ tvrdí Jana Kocová, mluvčí Primy. Jenže podle advokáta Hynka Peroutky se jedná o dvě věci. Zisk licence neznamená, že název není v kolizi s ochrannou známkou, píší Hospodářské noviny.

Témata: TV Prima
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zahajovací ceremoniál zimních olympijských her vidělo přes milion diváků

10.02.2018 10:21 Brno - Zahajovací ceremoniál zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu zhlédlo na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama