Britský královský balet na kubánském turné postihla mexická chřipka

HAVANA - Pět členů Britského královského baletu během jeho turné po Kubě onemocnělo chřipkovým virem A(H1N1). Jak ale uvedla mluvčí prestižního souboru, všichni se již vyléčili a jsou v pořádku, informuje v úterý agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Testy u tanečníků potvrdily, že jsou nakažení virem A(H1N1), známým též jako mexická nebo prasečí chřipka. Nemocní byli izolování a byl jim podán lék proti chřipce, který baletní společnost na své vůbec první turné po Kubě vzala.

Dalších šest tanečníků projevovalo symptomy mexické chřipky, testy ale nakažení virem nepotvrdily.

Kvůli onemocnění členů souboru muselo dojít k několika změnám v obsazení 96 tanečníků, ale představení se uskutečnila tak, jak byla naplánována, dodala mluvčí Britského královského baletu Elizabeth Bellová.

Světová zdravotnická organizace (WHO) označila pandemii prasečí chřipky za "nezastavitelnou" a oznámila, že nákaza se šíří tak rychle a nekontrolovatelně, že není možné zaznamenávat aktuální počty nakažených.

Nejpostiženější evropskou zemí je právě Velká Británie – jen za poslední necelá dva týdny bylo hlášeno 55 000 nových případů. Kuba o svém prvním případu nakažení informovala v polovině května.

Česká republika eviduje již 28 případů nakažení virem A(H1N1).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama