Galerie Arthouse Hejtmánek připravuje večerní aukci. Nejvýše vyvolávanou položkou je obraz za 11 milionů korun

Praha - Galerie a aukční dům Arthouse Hejtmánek připravuje večerní aukci pro náročné klienty, sběratele a investory plnou rarit a zajímavostí z výtvarného umění, staožitností a designu. Předaukční výstava se otevírá již zítra.

Přidejte svůj názor

Ryba, Jaromír Rybák (foto: Arthouse Hejtmánek)

Večerní aukce Galerie Arthouse Hejtmánek nabídne výjimečnou kolekci asi sto padesáti dražených položek, starožitností a designu. Celková vyvolávací cena dosáhne přibližně třiceti milionů korun.

Nejzajímavější položkou aukce bude jistě rozměrný obraz Bouře na moři z roku 1889 od ruského malíře Ivana Konstantinoviče Ajvazovského. Vyvolávací cena tohoto dramatického výjevu významného autora je stanovena na jedenáct milionů korun.

img-responsive

Bouře na moři Ivana Konstantinoviče Ajvazovského (foto: Arthouse Hejtmánek) | foto: Arthouse Hejtmánek

„Podobné dílo se na českém trhu objevuje naprosto výjimečně a je ojedinělé svojí velikostí i cenou. Kupec tak získá nádherný, vysoce ceněný obraz s historií stejně poutavou, jako je jeho námět. Ajvazovského dílo je zároveň krásným galerijním kusem z původní české sbírky,“ upozorňuje Tomáš Hejtmánek, který nyní obrazu chystá aukční premiéru.

„Komorně pojatá večerní aukce zaměřená na umělecké zajímavosti a rarity je inspirována světoznámými síněmi jako Sotheby´s a Christie ´s a je určena zejména pro náročnější klientelu: pro sběratele, investory do umění a všechny další znalce, kteří mimořádná díla dovedou ocenit,“ zve na aukci majitel galerie Tomáš Hejtmánek.

img-responsive

Náramek z kolekce dražených šperků (foto: Arthouse Hejtmánek) | foto: Arthouse Hejtmánek

Česká díla budou zastoupena dílem Krajina od Josefa Šímy z roku 1964 nebo obrazem Odpočívající dívka slavného chorvatského malíře Vlaho Bukovace, který dlouhodobě působil v České republice. Dále je v nabídce černá plastika Hlava pohřebního koně českého sochaře Ladislava Zívra nebo obraz Lidský červ Josefa Hlinomaze

V aukci jsou zastoupeny také výjimečné starožitnosti, které právě u Hejtmánků vytvořily už nejeden aukční rekord. Sběratelským unikátem je například jedna z dochovaných knih raného knihtisku a zároveň jedna z prvních knih s úspěšně integrovanými ilustracemi Liber Chronicarum zvaná též Norimberská kronika či Kronika světa z roku 1493.

img-responsive

Tanečnice, František Drtikol (foto: Arthouse Hejtmánek) | foto: Arthouse Hejtmánek

K raritám, které jsou vzácné i na světových trzích, patří dále vzácná dřevěná pozdně gotická socha Panny Marie nebo figurální bronzový šestiramenný lustr z roku 1600. Sběratelsky zajímavý a neméně raritní je i zlatý pohár s erbem z 18. století. 

V nabídce budou také habánská keramika, sbírka francouzských miniatur z 18. - 19. století nebo kolekce starých šperků se safíry a brilianty. Mezi další zajímavé obrazy patří například Tanečnice Františka Drtikola, Portért dívky od Toyen a mnoho dalších.

Předaukční výstava bude otevřena od 16. do 29. listopadu. Aukce se bude konat 30. listopadu 2017 od 18 hodin v Galerii Arthouse Hejtmánek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzácná Klimtova kresba se našla po desítkách let, sekretářka ji měla ve…

13.02.2018 15:02 Linec - Desítky let ztracenou kresbu slavného malíře Gustava Klimta se podařilo objevit v Rakousku.…

Ukrajinští umělci opět provokují. Po Putinovi vytvořili portrét hamižného…

04.02.2018 08:15 New York - Dva ukrajinští umělci, které v roce 2015 proslavil portrét ruského prezidenta Vladimira…

Ceny Anděl? Nejvíce nominací mají letos skupiny J.A.R. a Mirai

31.01.2018 13:09 Praha - Ceny Anděl za nejlepší hudební počiny uplynulého roku se budou udělovat 20. března v…

Na Hradě jsou vystaveny korunovační klenoty, uvidíte i zbroj sv. Václava

16.01.2018 07:17 Praha - V rámci oslav 100. výročí vzniku Československa a 25. založení České republiky začne dnes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama