Dvojice zoufalců zapíjí svou prázdnotu. Nová hra Divadla v Řeznické

Praha - Na pražské novoměstské scéně se dnes v 19.30 hodin konala premiéra tragikomedie Midsummer. V hlavních rolích se představí Jitka Ježková, Ondřej Kavan a David Babka.

Přidejte svůj názor

Groteskní komedie Midsummer v Divadle v Řeznické.

„Komedie se zpěvy", tak zní podtitul novinky v repertoáru pražského Divadla v Řeznické. V inscenaci se můžete těšit na strhující dialogy dvou velice rozdílných osobností, které spojuje jedině pocit vyhoření a vnitřní prázdnoty. Tu se snaží zahnat alkoholem během jednoho nevázaného letního flámu. Velmi důležitá je v této divadelní hře také hudební složka, se kterou autor David Greig často a rád pracuje.

Pro diváky je připravena neobyčejná podívaná o dvou nešťastných lidech, ve kterých se možná i někteří z publika poznají. Přesto však hlavní hrdinové neztrácejí nadhled, sebeironii a sarkasmus. Své vyprávění o jedné nezapomenutelné svatojánské noci budou doprovázet písněmi, jejichž autorem je Gordon Macintyre ze skupiny Ballboy.

Počiny skotského dramatika Davida Greiga byly uváděny v předních britských divadlech ve Velké Británii, mimo to se autor komedie věnuje také překladu – do angličtiny přeložil např. Caligulu od Alberta Camuse nebo Věřitele Augusta Strindberga. Režisérem české verze Midsummer je Lukáš Pečenka, který je stálým členem Divadla Na Fidlovačce. Kromě četných divadelních scén působil jako herec také v televizních seriálech Kriminálka Anděl či Doktoři z Počátků.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní prázdniny? Kdepak, 3. ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky…

22.07.2018 03:53 Brno - Zpříjemnit si letní večery kulturou mohou od 22. července do 5. srpna návštěvníci Letní…

Český muzikál slaví úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

16.07.2018 09:20 Tegu - Hlavní cenu na letošním mezinárodním festivalu v Jižní Koreji získal český herec Daniel…

Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

13.07.2018 07:55 Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje…

Co se Duky dotklo? Šéfa brněnského divadla zaskočila žaloba: Vždyť to ani…

12.07.2018 11:55 Aktualizováno Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama