Dveře divadel se otevřou již dnes. Co se chystá na Noc divadel v Brně?

Brno – Již dnes se slaví největší divadelní svátek v Evropě. Více než sto divadelních souborů České republiky se zapojí do čtvrtého ročníku Noci divadel, která nabízí návštěvníkům exkluzivní program, jaký diváci během běžného programu nezažijí. Prohlídky zákulisí, autogramiády, programy pro děti a mnoho dalších zážitků nabízí i divadla v Brně.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Janáčkovo divadlo v Brně

Noc divadel je součástí mezinárodního projektu European Theatre Night, do kterého se letos zapojilo pět evropských zemí. Tento divadelní svátek se odehrává ve všech divadlech současně, a to vždy třetí listopadovou sobotu. Program je většinou zdarma, na velkou část programu je však nutná rezervace, například o prohlídky zákulisí divadel je vždy velký zájem a kapacita se rychle plní. Co letos nabízí divadla v Brně?

Program ve Studiu Marta začíná ve 20 hodin. Divadlo nabízí komentované prohlídky zákulisí každou půl hodinu a o půl deváté začne vůbec první koncert kapely OKno, kterou tvoří čtyři studenti čtvrtého ročníku činoherního herectví. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet kostýmy z inscenací.

Komentované prohlídky šaten či nahrávacího studia a vyzkoušení kostýmů nabízí i druhá scéna studentů JAMU, Divadlo na Orlí. Kromě toho každou hodinu vystoupí studenti muzikálového herectví nebo hudební fakulty a zazpívají muzikálové či operní melodie.

V Divadle Husa na provázku mohou návštěvníci zažít technickou zkoušku připravované inscenace Tango Macabre v režii Vladimíra Morávka, která bude mít premiéru 2. prosince. Zájemci se můžou dostavit kdykoliv mezi 18. a 19. hodinou.

Divadlo Bolka Polívky kromě komentovaných prohlídek pořádá křest Kalendáře Proměny 2017. Během prohlídek se návštěvníci naučí žonglovat a za absolvování prohlídky bude každý návštěvník odměněn polívkou, k níž je připraveno čtení v podání Divadla MALÉhRY. Vernisáž výstavy velkoformátových fotografií charitativního Kalendáře Proměny 2017 začíná v 19 hodin, zúčastní se jí Bolek Polívka a další speciální hosté.

Dveře do labyrintu zákulisí se otevřou i v HaDivadle. Otevřeno bude již odpoledne a večer (ve 21 hodin) začne koncert kapely složené z tvůrců působících na této scéně. Vystoupí Tomáš Vtípil, Standa Filip, Matyáš Dlab a další.

Nabitý program má Buranteatr, který chystá promítání záznamu inscenace Pan Polštář, vystoupení Malého divadla kjógenu nebo Buranský kvíz. Součástí budou opět komentované prohlídky s uměleckým šéfem Jurajem Augustínem a hercem Petrem Tlustým. Divadlo také zve na doprovodný workshop párové akrobacie, který povede lektorka Dorota Všíčková.

Program scén Národního divadla Brno je rozdělen na placený a neplacený program. V Janáčkově divadle je součástí placeného programu představení opery Hubička v 17 hodin. Zdarma je v nabídce mimořádná prohlídka expozice zámku v Mokré Lhotě – Janáčkovo divadlo hostí zámeckou expozici věnovanou Dvořákově opeře Čert a Káča. Odvážlivci si na závěr mohou vyzkoušet i tanec s Káčou a Marbuelem, ke kterému jim zahraje orchestr Janáčkovy opery.

V Mahenově divadle je v placeném programu představení Figarovy svatba opět od 17 hodin. Po představení už zdarma se mohou diváci setkat s herci přímo na jevišti. Následuje projekce záznamů starších inscenací přímo v divadelním sále a komentované prohlídky, jejichž kapacita je však už obsazena.

Divadlo Reduta nabízí program především pro děti. Dopoledne se konalo představení Pohádky o nevyřáděném dědečkovi. Děti si poté mohly na jevišti sáhnout na kulisy a vyfotit se s herci. V 16 hodin se program opakuje. Prohlídky zákulisí jsou bohužel už všechny obsazeny, lze však navštívit vystoupení různých souborů, například The Best of Voiceband v 19 hodin nebo miniopery v podání Ensemble Opera Diversa ve 20 hodin.

Témata: Noc divadel | Divadla | Brno
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

13.07.2018 07:55 Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje…

Co se Duky dotklo? Šéfa brněnského divadla zaskočila žaloba: Vždyť to ani…

12.07.2018 11:55 Aktualizováno Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí…

Nevíte, kam v létě vyrazit za kulturou? Máme pro vás pár tipů

12.07.2018 10:02 Praha – Letní sezóna je v plném proudu. Nemusíte plánovat drahou exotickou dovolenou u moře či…

Brno v problémech: Kardinál Duka podal žalobu kvůli sporným inscenacím

12.07.2018 04:10 Praha - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním divadelním inscenacím Naše násilí a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama