Kafka v metalovém pojetí. RockOpera Praha zve na originální zpracování slavného Procesu

Praha – RockOpera Praha pokračuje v netradičních adaptacích literárních klasik. Již dnes představí novou rockovou operu autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy slavného románu Franze Kafky Proces. Diváci se však můžou těžit na svébytné metalové pojetí v režii Romana Štolpy a s muzikálovým hercem Viktorem Dykem v hlavní roli.

Přidejte svůj názor

Z plakátu na Proces RockOpery Praha

Milan Steigerwald a Pavla Forest se ve svém novém díle inspirovali jedním z nejznámějších románů Franze Kafky Proces. Literární klasiku však přetvořili do rockové opery ve svébytném metalovém pojetí. Premiéra Procesu byla původně plánována na 22. listopad. Představitel hlavní role, muzikálový herec Viktor Dyk, však nemohl z důvodu zdravotní indispozice vystoupit a uvedení se přesunulo na předvánoční čas.

„Všeobecně se má za to, že jde o náročného, temného a pro někoho možná komplikovaného až nepochopeného autora. Pro nás je to ale především absurdně humorná výzva, sám Kafka se prý při předčítání úryvků ze svého románu smál až k slzám. Opera vzniká v režii Romana Štolpy a pod choreografickým dohledem Iriny Andreevy, tak doufáme, že se opět potká u diváků s nadšením jako v případě loňské Anny Kareniny,“ říká zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Hlavního hrdinu příběhu Josefa K. v den jeho třicátých narozenin přijdou dva muži do jeho bytu zatknout. Prokurista banky Josef K. je obžalován a má se ze svých zločinů zodpovídat před soudem. Drobný úředník nemá šanci na spravedlnost před soukolím byrokratického aparátu a absurdní události a tíživé obvinění mu nedovolují pokračovat v normálním životě. 

Rockový muzikál známý příběh o Josefovi K. nabídne ve svérázném komiksovém zpracování, které diváky láká na velké hlasy, úchvatnou show a expresivní hudební doprovod. Kromě Viktora Dyka se v inscenaci objeví Pavla Forest, Jan Toužimský nebo Jiří Zonyga. Uvidíme i akrobaty a tanečníky pod vedením Iriny Andreevy.

Premiéra Procesu se koná již dnes 22. prosince v holešovické aréně RockOpery Praha.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní prázdniny? Kdepak, 3. ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky…

22.07.2018 03:53 Brno - Zpříjemnit si letní večery kulturou mohou od 22. července do 5. srpna návštěvníci Letní…

Český muzikál slaví úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

16.07.2018 09:20 Tegu - Hlavní cenu na letošním mezinárodním festivalu v Jižní Koreji získal český herec Daniel…

Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

13.07.2018 07:55 Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje…

Co se Duky dotklo? Šéfa brněnského divadla zaskočila žaloba: Vždyť to ani…

12.07.2018 11:55 Aktualizováno Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama