Letní divadelní festival v Olomouci mění název i podobu

Olomouc – Po pauze v minulém roce se letos festival Olomoucké divadelní prázdniny opět vrací. Tentokrát ale s novým názvem a mění i celkovou podobu. Hlavním tahákem letošního ročníku je uvedení populárního Robina Hooda pod širým nebem, a to hned na třech místech.

Přidejte svůj názor

Vizuál festivalu Moravské divadelní léto 2017

Olomoučtí nadšenci, kterým divadlo během letních prázdnin chybí, se loni oblíbeného letního festivalu nedočkali. „Loňská přestávka byla vynucena částečně organizačními a trochu i finančními důvody, nyní se však festival vrací v nové podobě. Nabídneme představení z produkce našeho divadla a za diváky se vypravíme i mimo Olomouc. Také proto získal festival nový název Moravské divadelní léto,“ říká ředitel Moravského divadla Olomouc, Pavel Hekela.

Představení se budou konat v amfiteátru Korunní pevnůstky, na pevnosti v Křelově i v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem. Hrát se bude za každého počasí. Hned třikrát bude uvedena populární činoherní inscenace Robin Hood režijního dua Michaela Doleželová a Roman Vencl.

„Považuji tento titul za přímo ideální k přenesení do plenéru. Vlastně jsme s touto možností trochu počítali už při tvorbě scény. Samozřejmě, že některé prvky z výpravy budeme muset oželet, ale na druhou stranu – ten zvláštní esprit venkovního hraní žádná kulisa stejně udělat nedokáže,“ uvedla Doleželová v tiskové zprávě.

„Je skvělé, že se podařilo domluvit tak atraktivní místa, jako je fort v Křelově nebo zámecký park v Čechách pod Kosířem. Každé představení bude jiné, protože ho budeme muset upravit na míru pro dané místo, a to ve spolupráci s Petrem Nůskem, který dělal bojové choreografie. Záleží jen na něm, jestli vymyslí nové varianty soubojů, případně se rozhodne přidat na vizuálních efektech. Ale jak znám Petra, tak nepochybuji o tom, že popustí uzdu své fantazii a udělá z každého představení velký a efektní divácký zážitek,“ navázal na kolegyni Vencl.

img-responsive

Petr Kubes a Vojtěch Lipina (foto: Jan Procházka) | foto: Moravské divadlo Olomouc (MDO)

Pod širým nebem se také představí relativně nová komorní inscenace Central Park West podle tragikomedie Woodyho Allena. Ta zahájí třídenní program v areálu Korunní pevnůstky. Kromě olomouckých herců zde vystoupí také hostující soubor La Komika z Bratislavy s černou komedií režiséra Karola Vosátka Navždy, alebo nikdy.

Prostor Korunní pevnůstky má kapacitu 600 míst, Křelov pojme více než 400 návštěvníků a zámecký park v Čechách pod Kosířem bude připraven pro 200 diváků. Podle vedoucí obchodního oddělení MDO Jitky Jahodové budou k dispozici i místa „na stání“ – zájemci si mohou přinést deky a sednout si na travnaté plochy v okolí hlediště.

Vstupenky na jednotlivá představení v cenovém rozpětí 150 až 290 korun jsou k dispozici od dnešního dne, tedy 15. června 2017, do 30. června v pokladně Moravského divadla. Od 1. července bude možné vstupenky zakoupit v Informačním centru v podloubí olomoucké radnice nebo na webu Moravského divadla.

PROGRAM FESTIVALU:

25. 8. ROBIN HOOD (Moravské divadlo Olomouc) – Fort Křelov
26. 8. CENTRAL PARK WEST ((Moravské divadlo Olomouc) – areál Korunní pevnůstky
27. 8. NAVŽDY, ALEBO NIKDY (La Komika Bratislava) - areál Korunní pevnůstky
28. 8. ROBIN HOOD (Moravské divadlo Olomouc) – areál Korunní pevnůstky
2. 9. ROBIN HOOD (Moravské divadlo Olomouc) – areál zámku Čechy pod Kosířem

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český muzikál slaví úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

16.07.2018 09:20 Tegu - Hlavní cenu na letošním mezinárodním festivalu v Jižní Koreji získal český herec Daniel…

Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

13.07.2018 07:55 Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje…

Co se Duky dotklo? Šéfa brněnského divadla zaskočila žaloba: Vždyť to ani…

12.07.2018 11:55 Aktualizováno Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí…

Nevíte, kam v létě vyrazit za kulturou? Máme pro vás pár tipů

12.07.2018 10:02 Praha – Letní sezóna je v plném proudu. Nemusíte plánovat drahou exotickou dovolenou u moře či…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama