Jubilejní sezóna Divadla Bolka Polívky slibuje dvě premiéry, Manéž a řadu hostů

REPORTÁŽ - Divadlo Bolka Polívky vstupuje do jubilejní pětadvacáté sezóny, kterou slavnostně zahájí již dnes oblíbeným představením Mínus dva. Do nové sezóny divadlo chystá dvě premiéry, Manéž a řadu výstav, koncertů a hostujících představení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

The Umbilical Brothers

Divadlo Bolka Polívky má za sebou úspěšná letní představení – na prázdninový program na Biskupském dvoře se přišlo podívat přes deset tisíc diváků. Dnes divadlo slavnostně zahájí jubilejní pětadvacátou sezónu vernisáží výstavy obrazů brněnského výtvarníka Pavla Bílka a večer oblíbeným představením Mínus dva. Do nové sezóny pak chystá dvě premiéry, výstavy, koncerty a spoustu hostujících představení.

img-responsive

Bolek Polívka a ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský na tiskové konferenci k nové sezóně 2017/2018 | foto: EuroZprávy.cz

„Pokračujeme v nastaveném trendu z posledních sezón. Chceme i nadále rozšiřovat vlastní repertoár o autorské inscenace Bolka Polívky i další kusy z děl klasických i současných autorů. A samozřejmě do Brna zvát pozoruhodné inscenační počiny našich exkluzivních hostí jako jsou Dejvické divadlo, Divadlo Na zábradlí a mnoho dalších,“ říká ředitel divadla Ondřej Chalupský.

V rekonstruovaném divadle s novou elektroinstalací bude v listopadu uvedena první premiéra nové sezóny, a to koprodukční inscenace s pražským Studiem DVA s názvem Věra. Autorem je Petr Zelenka a režie se ujala Alice Nellis. Ironická komedie je sondou do zábavního průmyslu a vypráví příběh o výsluní a pádu ambiciózních jedinců. V hlavních rolích uvidíme Ivanu Chýlkovou, Bolka Polívku a další.

Druhou premiérou bude divadelní projekt klaunů Michala Chovance a Ondřeje Klíče Silou a letem. Lednová inscenace je výsledkem tříleté spolupráce klaunské dvojice, kterou diváci mohli pravidelně vídat na představeních Re-Kabaretu.

Divadlo Bolka Polívky nabídne také řadu hostujících představení. První z nich, australské komediální duo The Umbilical Brothers, se představí již zítra. K souborům, které zde pravidelně hostují, se připojí pražské Divadlo Na zábradlí, které přiveze inscenace Krásné psací stroje a AnderSen. Druhým nováčkem mezi hostujícími soubory je bratislavské Divadlo ASTORKA Korzo 90´, jež jako první ze svého repertoáru v Brně představí Sen noci svatojánské. Program obohatí i ostravské Divadlo Petra Bezruče s inscenacemi Petrolejové lampy, Spalovač mrtvol a Audience.

V říjnu se bude také natáčet již pětapadesátá Manéž Bolka Polívky. Mezi potvrzenými hosty jsou Hana Holišová, Patrik Hartl, Xindl X, Hynek Čermák, Michal Pírek a Samuel Sadecký. Divadelní představení v nové sezóně doplní také výstavy a koncerty. Diváci se mohou těšit na koncert Jiřího Stivína, Szidi Tobias, skupiny Javory či sólový koncert Jana Budaře.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadlo na Vinohradech se loučilo s Gabrielou Vránovou (†78), přišla celá…

22.06.2018 11:18 Praha - Divadlo na Vinohradech se dnes naposledy rozloučilo herečkou Gabrielou Vránovou, která…

Přijede Kim Čong-un? Korejci zbožňují ďábla Mefista

22.06.2018 08:09 Praha - O popularitě české muzikálové scény svědčí i fakt, že o tuzemská představení je zájem nejen…

Otáčivé hlediště v Krumlově vyvolává rozbroje. Ze zahrady musí pryč, uvedl…

05.06.2018 18:58 Aktualizováno Český Krumlov - Do jižních Čech se dnes v rámci výjezdu vlády vypravil i ministr kultury v demisi…

Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka převzali ceny za celoživotní přínos…

01.06.2018 18:49 Praha - Dvě velké české a vlastně i Česko-Slovenské osobnosti herectví - Jiřina Bohdalová a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama