Diváci budou rozhodovat, jak dopadne nová inscenace Národního divadla Brno

Brno – Vojenský pilot, major Lars Koch, se musí za své činy zodpovídat před soudem. Jak vyřešil únos letadla teroristy a jak rozhodne soud? Dozvíte se v nové inscenaci Národního divadla Brno. O tom, jestli bude pilot odsouzen nebo ne, rozhodnou však sami diváci.

Přidejte svůj názor

Jan Grundman v inscenaci Teror (foto: Jakub Jíra)

Let společnost Lufthansa z Hamburku do Mnichova unesou teroristi. Letadlo míří proti Allianz Aréně, kde v té chvíli sleduje fotbalový zápas sedmdesát tisíc fanoušků. Vojenský pilot, major Lars Koch, jedná a za svůj činy se musí následně zodpovídat před soudem.

Hra Teror, kterou uvede Národní divadlo Brno na scéně divadla Reduta, je výjimečná tým, že roli porotců svěřil autor divákům. Na jejich hlasování totiž závisí konečný verdikt nejednoznačného případu. Autor tak klade zásadní otázky po právních, morálních a psychologických aspektech řešení situace.

img-responsive

Eva Novotná a Martin Siničák v inscenaci Teror (foto: Jakub Jíra) | foto: Národní divadlo Brno

Autor hry Ferdinand von Schirach (1964) patří k nezářivějším současným autorům Německa. Bývá přirovnáván ke Kafkovi i Heinrichu von Kleistovi; původním povoláním právník čerpá ze soudní praxe náměty pro své povídky a romány.

U nás vyšel Schirachův soubor povídek Verbrechen (Zločiny), za který v roce 2010 získal prestižní Kleistovu cenu. Drama Teror z roku 2014 získalo diváckou cenu za nejlepší inscenaci sezony 2015/2016 a stalo se mezinárodním divadelním hitem. Soudní drama vypovídá nejen o terorismu a násilí, ale i o ochromujícím strachu z něj a odvaze jednat.

Inscenaci uvidíme v režii Martina Glasera. V hlavních rolích se představí Zdeněk Dvořák, Jan Grundman, Martin Siničák, Eva Novotná, Dušan Hřebíček nebo Klára Apolenářová.

Premiéra inscenace Teror se koná 13. října 2017 v divadle Reduta.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otáčivé hlediště v Krumlově vyvolává rozbroje. Ze zahrady musí pryč, uvedl…

05.06.2018 18:58 Aktualizováno Český Krumlov - Do jižních Čech se dnes v rámci výjezdu vlády vypravil i ministr kultury v demisi…

Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka převzali ceny za celoživotní přínos…

01.06.2018 18:49 Praha - Dvě velké české a vlastně i Česko-Slovenské osobnosti herectví - Jiřina Bohdalová a…

RECENZE: HaDivadlo s dramatem Eyolf sází na divákovo okouzlení technikou

31.05.2018 13:56 RECENZE - Divadelní sezóna brněnského HaDivadla se pomalu chýlí ke konci. Jedním z posledních…

Brněnští náckové? Řediteli divadla připomněl incident nástup fašismu,…

27.05.2018 16:08 Aktualizováno Brno - Ředitel Národního divadla Brno Martin Glaser označil sobotní narušení kontroverzní hry Naše…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama