Stivín a Předsmrtná výstava. V Divadle Bolka Polívky bude příští týden rušno

Brno - Příští středu bude v Divadle Bolka Polívky ještě rušněji než obvykle. Ve foyer zahájí Bolek Polívka společně s Arnoštem Goldflamem výstavu kamaráda Pepči Stejskala a potom oslaví Jiří Stivín životní jubileum koncertem.

Přidejte svůj názor

Plakát Pepči Stejskala

Ve středu 25. října zahájí Bolek Polívka společně s Arnoštem Goldflamem výstavu svého kamaráda Pepči Stejskala. Rodák z Kroměříže, který po studiích pracoval jako kulisák, řidič nebo správce univerzitní tělocvičny, je také spoluzakladatelem neosurrealistické skupiny Vatennés nebo bývalým redaktorem Intermagazinu au!.

img-responsive

Plakát Pepči Stejskala | foto: Divadlo Bolka Polívky

V roce 1971 byl oceněn mezi desítkou nejlepších českých mladých výtvarníků. Od roku 1978 žije v australském Sydney, ale se svými nejbližšími přáteli zůstal v čilém kontaktu. Pepča Stejskal vystavuje v České republice i v Austrálii, jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách. V Divadle Bolka Polívky můžete ve foyer shlédnout jeho Předsmrtnou výstavu plakátů z Čech až na konec světa.

Večer bude pokračovat koncertem Jiřího Stivína, který k příležitosti svého životního jubilea vyrazil na turné. Program koncertu bude zaměřen na interpretaci jazzové hudby, lidových písní, vlastních skaldeb a improvizací na předem připravených základech.

Stivínův tvořivý přístup k hudebnímu materiálu v nejednom ohledu překračuje obecně zažité představy o jazzu a zároveň maže hranice mezi jednotlivými hudebními žánry. Na koncertě jej doprovodí Jaroslav Štindler.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadlo na Vinohradech se loučilo s Gabrielou Vránovou (†78), přišla celá…

22.06.2018 11:18 Praha - Divadlo na Vinohradech se dnes naposledy rozloučilo herečkou Gabrielou Vránovou, která…

Přijede Kim Čong-un? Korejci zbožňují ďábla Mefista

22.06.2018 08:09 Praha - O popularitě české muzikálové scény svědčí i fakt, že o tuzemská představení je zájem nejen…

Otáčivé hlediště v Krumlově vyvolává rozbroje. Ze zahrady musí pryč, uvedl…

05.06.2018 18:58 Aktualizováno Český Krumlov - Do jižních Čech se dnes v rámci výjezdu vlády vypravil i ministr kultury v demisi…

Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka převzali ceny za celoživotní přínos…

01.06.2018 18:49 Praha - Dvě velké české a vlastně i Česko-Slovenské osobnosti herectví - Jiřina Bohdalová a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama