Dvě úspěšná taneční představení se vrací do Venuše ve Švehlovce

Praha - Taneční představení Fénix a Ženy se opět vrací na repertoár a vyrazit na ně můžete do Venuše ve Švehlovce. V režii dua SKUTR shlédnete koloběh života, a jak žijí v dnešním světě ženy, dozvíte se v režii Adély Stodolové.

Přidejte svůj názor

Vizuál k inscenaci Fénix (foto: Pavel Hejný)

Dvě úspěšná taneční představení Fénix a Ženy se vrací do Venuše ve Švehlovce. Obě inscenace vznikly pod křídly produkční společnosti STK Theatre Concept, které zastřešuje známé režisérké duo SKUTR ve složení Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, i režisérku Adélu Stodolovou, která se věnuje především projektům nonverbálního divadla, současného cirkusu a tance.

12. listopadu a 4. prosince můžete vyrazit na Fénixe, tedy ohnivého bájného ptáka, který se jednou za pět set let znovu zrodí z popela. Uvidíte i starce, dívku a chlapce, muže a ženu. Tedy končící život a věčný začátek. V inscenaci účinkují Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Veronika Kohútová, Linda Caridad Fernandez Saez, Jindřich Panský a Jaroslav Ondruš. 

Chcete se dozvědět, jak žijí v dnešním světě ženy? Co dělají, když je toho na ně moc? V inscenaci Ženy tři dámy vyrazí s lukem v ruce, šípem za pasem a štvestkami v batohu na cestu krajinou svých vzpomínek lemovanou humovými zvířátky, lustrem s peříčky, totemem vlasů a šťavnatou dužinou štvestek. Občas zahlédnou na obzoru muže, kteří je za hranicí čekají. A je čas rozplést, rozmotat, rozpárat a znovu slátat minulost a budoucnost od půlnoci až do svítání. Účinkují Dana Batulková, Zuzana Stavná, Renáta Martinová, Jaro Ondruš nebo Jindřich Panský, Jakub Gottwald a Ondřej Nosálek. Představení Žen se koná 13. listopadu a 11. prosince.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadlo na Vinohradech se loučilo s Gabrielou Vránovou (†78), přišla celá…

22.06.2018 11:18 Praha - Divadlo na Vinohradech se dnes naposledy rozloučilo herečkou Gabrielou Vránovou, která…

Přijede Kim Čong-un? Korejci zbožňují ďábla Mefista

22.06.2018 08:09 Praha - O popularitě české muzikálové scény svědčí i fakt, že o tuzemská představení je zájem nejen…

Otáčivé hlediště v Krumlově vyvolává rozbroje. Ze zahrady musí pryč, uvedl…

05.06.2018 18:58 Aktualizováno Český Krumlov - Do jižních Čech se dnes v rámci výjezdu vlády vypravil i ministr kultury v demisi…

Jiřina Bohdalová a Stanislav Zindulka převzali ceny za celoživotní přínos…

01.06.2018 18:49 Praha - Dvě velké české a vlastně i Česko-Slovenské osobnosti herectví - Jiřina Bohdalová a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama