Jak vypadá nevybouřená láska Pavla Lišky k divadlu? Dozvíte se v Komorní Fidlovačce

Praha - Spolek sešlých - Commedia dell´arte se sejde na komorní scéně Divadla Na Fidlovačce, aby znovu představili legendární inscenace s Markem Danielem a Pavlem Liškou v hlavních rolích.

Přidejte svůj názor

Pavel Liška, český divadelní a filmový herec. Vystudoval JAMU v Brně. Účinkoval v brněnském HaDivadle i v Národním divadle (např. hlavní role Romea v Shakespearově hře Romeo a Julie. Jeho první filmovou rolí byl František v Gedeonově Návratu idiota.

Marek Daniel jako chamtivý Pantalone soupeří o srdce krásné Isabelle (Tatiana Vilhelmová nebo Gabriela Štefanová) s chvástavým Capitánem Pavlem Liškou. Isabella však miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek nebo Michal Dalecký). Celým dějem přitom provází Harlekýno (Tomáš Milostný, Roman Slovák nebo Leoš Noha) s pomocí Pantalónovy služebné Kolombíny (Andrea Marečková).

Legendární inscenace ve stylu commedie dell´arte vznikla v průběhu léta roku 1995, kdy se herci dvou spřátelených brněnských divadel HaDivadla a Husa na provázku spojili se svým spolužákem z JAMU, režisérem Zdeňkem Duškem, a vytvořili si vlastní představení.

Představení herci uváděli v letních měsících na českých hradech a zámcích a postupem času se komedie tak proslavila, že ji Spolek sešlých začal hrát v různých divadel i v průběhu sezóny. Tentokrát se představí v Komorní Fidlovačce

„Commedia je pro nás pro všechny vůbec nejstarším představením, které dodnes hrajeme. Vzniklo z panického nadšení a nevybouřené lásky k divadlu. Jenomže v životě mladého herce přicházejí znenadání zdánlivě samozřejmé věci, které ho mohou ale nevídaně vykolejit. A to se stalo tenkrát nám. Přišly prázdniny! A my najednou nevěděli, co si v tom prázdnu počít. Co dělat ten dlouhý čas bez divadla…. abychom se nezhroutili, abychom mohli jít dál v našich životech… ano, abychom vůbec mohli ŽÍT!" popisuje Pavel Liška, jak představení vzniklo.

"Proto jsme si tenkrát vymysleli a nazkoušeli vlastní commedii dell´arte a bylo postaráno. A tak naše životy mohly pokračovat a my tak mohli potkat naše budoucí lásky, počít děti a mít tak později z divadla konečně tu dospělou a tvůrčí radost, takovou tu zdravou, aby nám z divadla už nikdy nejeblo,“ pokračuje herec.

Představení Commedia dell´arte se koná v neděli 3. prosince v 18 hodin v Komorní Fidlovačce v Praze.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní prázdniny? Kdepak, 3. ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky…

22.07.2018 03:53 Brno - Zpříjemnit si letní večery kulturou mohou od 22. července do 5. srpna návštěvníci Letní…

Český muzikál slaví úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

16.07.2018 09:20 Tegu - Hlavní cenu na letošním mezinárodním festivalu v Jižní Koreji získal český herec Daniel…

Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

13.07.2018 07:55 Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje…

Co se Duky dotklo? Šéfa brněnského divadla zaskočila žaloba: Vždyť to ani…

12.07.2018 11:55 Aktualizováno Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama