Šest nezávislých brněnských divadel dalo hlavy dohromady. Výsledkem je společné předplatné

Brno - Šest nezávislých brněnských divadel vytvořilo pro své diváky společné předplatné s názvem Jako jeden. Pod společný projekt spadají divadla BuranTeatr, Divadlo Druhý pád, Divadlo Feste, Divadlo Kjógen, Divadlo Líšeň a Ensemble Opera Diversa.

Přidejte svůj názor

Divadlo, ilustrační foto

Přestože brněnská divadla BuranTeatr, Divadlo Druhý pád, Divadlo Feste, Divadlo Kjógen, Divadlo Líšeň a Ensemble Opera Diversa jsou v mnoha směrech odlišná, spojuje je jejich nezávislost. Proto šestice dala hlavy dohromady a pro své diváky připravila společné předplatné Jako jeden.

„Mezi brněnským publikem existuje celá řada diváků, kteří mají zájem navštěvovat kromě tradičních divadelních domů také profesionální nezávislé scény. Někteří z nich navštěvují těchto divadel více, někteří jsou stálými příznivci například jen jednoho z nich. Jsme přesvědčeni, že tyto osoby mohou oslovit také ostatní nezávislá divadla. Pokud je někdo pravidelným návštěvníkem více ze skupiny divadel participujících na projektu Jako jeden, společné předplatné se mu vyplatí především po finanční stránce. Pokud s některými z nás divák doposud nemá zkušenost, může se pro něj abonmá stát motivací k novému zážitku,“ říká umělecký šéf BuranTeatru Juraj Augustín v tiskové zprávě.

Předplatné Jako jeden pro rok 2018 nabízí vstup na jedno představení z produkce každého uvedeného souboru. Neopravňuje držitele ke vstupu na premiérová představení a na představení hostujících souborů. Permanentka je platná na kalendářní rok, je přenosná a má jednotnou cenu 600 korun. Lze ji zakoupit v prostorech zapojených divadel, v kavárně Black Box Cafe a na pobočce Student Agency v Domě Pánů z Lipé.

Součástí projektu Jako jeden je také společný plakátový výlep. Divadla tak budou v Brně uveřejňovat společné propagační plakáty, obsahující jeden až dva nejzajímavější body z programu každého divadla v daném měsíci.

„V blízké budoucnosti také plánujeme oslovit Magistrát města Brna a Radnici MČ Brno-Střed s žádostí o udělení záštity nad projektem. Věříme, že město bude mít zájem podpořit tento nápad a tím i velkou část nezávislé divadelní scény v Brně, která má profesionální produkční i estetické zázemí a kvality,“ dodává tisková mluvčí projektu Dagmar Husárová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Divadelní prázdniny? Kdepak, 3. ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky…

22.07.2018 03:53 Brno - Zpříjemnit si letní večery kulturou mohou od 22. července do 5. srpna návštěvníci Letní…

Český muzikál slaví úspěch na mezinárodním festivalu v Jižní Koreji

16.07.2018 09:20 Tegu - Hlavní cenu na letošním mezinárodním festivalu v Jižní Koreji získal český herec Daniel…

Jak vysvětlit přednosti EU? Francouzská ministryně zvolila kuriózní způsob

13.07.2018 07:55 Paříž - V interaktivním divadelním představení, která má obhajovat přednosti EU, si zahraje…

Co se Duky dotklo? Šéfa brněnského divadla zaskočila žaloba: Vždyť to ani…

12.07.2018 11:55 Aktualizováno Brno - Kardinál Dominik Duka podal žalobu kvůli kontroverzním inscenacím Naše násilí a vaše násilí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama