Pohádka Anděl Páně 2 má za sebou první předtáčku

Praha - Pamatujete si ještě na popleteného anděla Petronela, který svými činy způsobil víc katastrof než užitku? Jak by ne, vždyť se s ním o letošních Vánocích opět setkáme.

Přidejte svůj názor

Uriáše s Petronelem tentokrát čeká putování za jablkem Poznání

Film Anděl Páně se objeví v televizním programu v předštědrovečerním čase, ostatně bez něj by asi svátky klidu a míru nebyly tak nějak kompletní. Náprava namyšleného hraběte a změna nelehkého osudu dívky Dorotky musela nakonec proběhnout za zvláštního spojení nebeských a pekelných sil; nebýt čerta Uriáše, asi by to se všemi, včetně nešikovného anděla, dopadlo bledě.

Řekli byste, že film už má za sebou deset let? Příběh od samého počátku zamýšlený jako vánoční projekt České televize sbíral u diváků úspěchy a stal se neodmyslitelnou součástí adventní doby. Jenže jen máloco stárne rychleji než filmoví hrdinové. Proto se Petronel a Uriáš vydají opět na společnou pouť, tentokrát nikoli na panské sídlo, ale za ztraceným jablkem Poznání a při té příležitosti je čeká i nějaký ten dobrý skutek. Ovšem jak známe Petronela, asi bude vykoupen množstvím zmatků.


Stejně jako před deseti lety se před kamerou setkají Jiří Dvořák a Ivan Trojan
(zdroj: Česká televize/Jiří Červený)

Režisér Jiří Strach může počítat s osvědčenou dvojicí Ivan Trojan a Jiří Dvořák, který po Troškových Strašidlech změní vizáž vodníka za osvědčeného příslušníka pekelných sil. Dále se můžeme těšit na Kláru Issovou, Vicu Kerekes či Aničku Čtvrtníčkovou v dětské hlavní roli Anežky. Scénář tentokrát napsal Marek Epstein a film, jehož natáčení se rozběhne v lednu, by měl mít premiéru příští rok na počátku vánočního měsíce. Doufejme, že žádné nadpřirozené síly v kombinaci s těmi reálnými natáčení nezkříží, vždyť Strach ještě paralelně pracuje na dvou dalších filmech, z nichž jeden je opět klasickou pohádkou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii skončili populární "gumáci", svou karikaturu měl i Klaus

23.06.2018 08:41 Paříž - Francouzská televize Canal+ v pátek večer odvysílala poslední díl populárního pořadu Les…

Kit Harington chystá po skončení Her o trůny velké změny. Nebudou se týkat…

20.06.2018 17:11 V úterý 19. května oznámil herec Kit Harington, co plánuje dělat po skončení závěrečné řady Hra o…

Zemřel herec František Švihlík, proslavila ho role v Četnických humoreskách

20.06.2018 16:21 Aktualizováno Brno - Ve věku 76 let po dlouhé nemoci zemřel herec František Švihlík. České televizi to oznámila…

RECENZE: Kokain, brutální vraždy a obří panděro. Hvězdně obsazený Escobar…

20.06.2018 15:06 RECENZE – Forbes ho v roce 1989 označil za 7. nejbohatšího muže planety. Jeho kartel má na svědomí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama