Čeští kritici vybírají nejlepší filmy loňska. Favority jsou Rodinný film a Já, Olga Hepnarová

Praha - Drama Rodinný film a thriller Já, Olga Hepnarová budou patřit k favoritům Cen české filmové kritiky. Černobílý debut autorské dvojice Tomáše Weinreba a Petra Kazdy o poslední popravené ženě v Československu a film slovinsko-českého tvůrce Olma Omerzua budou oba soutěžit v celkem šesti kategoriích. Slavnostní vyhlášení proběhne 28. ledna.

Přidejte svůj názor

Jenovéfa Boková, Martin Pechlát, Daniel Kadlec

Rodinný film a Já, Olga Hepnarová se budou ucházet o cenu za nejlepší film, režii, scénář, herecký výkon v ženské roli a audiovizuální počin. V boji o titul pro nejlepší film roku jim bude konkurovat ještě animovaný film Lichožroti, pod kterým je podepsaná výtvarnice a ilustrátorka Galina Miklínová. Její celovečerní dílo má dvě nominace, stejně jako drama Petra Václava Nikdy nejsme sami, seriál Semestr a studentský film Happy End.

Černobílý snímek Já, Olga Hepnarová vyprávějícící příběh vražedkyně, která připraví společnosti krvavou mstu, vynesl tvůrcům Tomáši Weinrebovi a Petru Kazdovi i nominaci na cenu za objev roku. Šestá nominace Rodinného filmu, který je dramatem o odloučení a vztazích mezi rodiči a dětmi, patří Karlu Rodenovi za nejlepší mužský herecký výkon.

V kategorii Mimo kino se utkají seriály Pustina a Semestr a krátký film studenta FAMU Jana Sasky Happy End. O cenu za nejlepší dokumentární film budou bojovat FC Roma, Zkáza krásou a Normální autistický film.   

Ceny české filmové kritiky pořádá Sdružení českých filmových kritiků. Vítězové, o kterých bude hlasovat padesátka filmových kritiků, budou vyhlášeni na slavnostním večeru 28. ledna v Divadle Archa. Večerem budou provázet herci Jana Plodková a Jakub Žáček a přímý přenos uvidí diváci programu ČT Art.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel režisér Petr Weigl, proslavil se adaptací oper

15.07.2018 19:54 Praha - Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a…

George Lucas: Jak nápad natočit Star Wars udělal z podivínského umělce…

15.07.2018 07:24 Asi jen těžko bychom na planetě Zemi hledali známější filmovou sérii než Star Wars. Nejen že se…

Televizní Oscar se blíží. Netflix slaví vítězství nad HBO

13.07.2018 15:19 Los Angeles - Letošním vítězem Emmy podle počtu nominací je seriál Hra o trůny, který získal celkem…

RECENZE: Láska, peníze a islám? Kreslený film o Iránu je jedno velké Tabu

13.07.2018 10:32 RECENZE - Na českých plátnech se objevila filmová novinka od íránského režiséra, který se neodvážil…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama