Lucasfilm slibuje, že v nových Star Wars Carrie Fischerovou počítačově neoživí

Hollywood – Po předčasném úmrtí oblíbené herečky, spisovatelky, aktivistky a „opravářky scénářů“ Carrie Fischer se vyrojila řada spekulací o tom, jak se s touto ztrátou vypořádají tvůrci Star Wars: Epizody IX. Ve čtvrtek ale těmto dohadům učinilo přítrž samo studio Lucasfilm. Co to ale pro kulturní fenomén znamená?

Přidejte svůj názor

Carrie Fisherová alias princezna Leia z Hvězdných válek

„Obvykle na spekulace fanoušků či tisku nereagujeme,“ stojí ve stručném, ale jednoznačném prohlášení na webu starwars.com, „ovšem koluje domněnka, k níž bychom se chtěli vyjádřit.“ Následuje ujištění, že stoprocentně nedojde k digitálnímu vzkříšení Carrie Fischer. Lucasfilm a jejich majitel Disney tak nepřihlédne k vlastnímu precedentu nastavenému snímkem Rogue One: Star Wars Story, v němž se díky CGI technologiím objevil dvaadvacet let mrtvý herec Peter Cushing, stejně jako devatenáctiletá verze princezny Leii samotné. Sdělení následuje vzpomínka na zemřelou „členku rodiny Lucasfilm“.

Toto oznámení na jednu stranu utišilo obavy mnoha lidí – jak těch, jež navracení mrtvých herců na stříbrné plátno považují za amorální, tak těch, které umělé obličeje použité v posledních Hvězdných válkách o své realističnosti nepřesvědčily.

Nabízí se proto různá alternativní řešení celé situace. Za prvé by mohl režisér deváté epizody Colin Treworrow generálku Organu zabít takzvaně mimo záběr. Takový krok se nabízí jako velmi pravděpodobný, protože si jen těžko můžeme představit, že by se jedna z hlavních postav z posledního filmu prostě vypařila. Druhá možnost – smrt sice v záběru, ovšem z dálky, kdy siluetu sestry Lukea Skywalkera ztvární její dvojnice, se zdá nepravděpodobnou z výše zmíněných etických důvodů.

Čtvrteční oznámení přilévá olej do ohně také teorii, že celá záležitost z filmařského hlediska Lucasfilmu žádné problémy nedělá, protože vůdkyně odboje podle plánu zemře již v Epizodě VIII. Ta je v postprodukci, tudíž jsou v ní všechny scény s Carrie Fischer dávno natočené.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indií otřásá internetový skandál. Ohrožuje jednu z nejpopulárnějších…

19.07.2018 14:45 Dillí - Americký streamovací servis Netflix začal aktivně kolonizovat Asii a zbytek světa. Nedávný…

Recenze: Hotel Artemis je okouzlující, ale poněkud prázdný

18.07.2018 11:25 Režisérský debut Drewa Pearce přinesl do českých kin nový kriminální thriller pro milovníky akčních…

Zemřel režisér Petr Weigl, proslavil se adaptací oper

15.07.2018 19:54 Praha - Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a…

George Lucas: Jak nápad natočit Star Wars udělal z podivínského umělce…

15.07.2018 07:24 Asi jen těžko bychom na planetě Zemi hledali známější filmovou sérii než Star Wars. Nejen že se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama