RECENZE: Barevní Strážci galaxie Vol. 2 nabízí kromě dobré hudby i kvalitní podívanou

RECENZE - Film odehrávající se ve vesmíru není žádnou novinkou na filmovém trhu. Ovšem málokterý režisér si dovolí do vesmíru poslat mluvící strom a mluvícího mývala. Tím překvapili Strážci galaxie. Jejich druhý díl by teď neměl zklamat diváky, kteří očekávají správný mix zábavy a vážnosti.

Přidejte svůj názor

Strážci galaxie 2

Před filmem Strážci galaxie Vol. 2 stál nelehký úkol. Zopakovat nečekaný úspěch, který měl jeho předchůdce. Režisér James Gunn, kterému nechal Marvel v tvorbě filmu volnou ruku, vsadil na barvy a kombinaci vtipů a dramatu. Už první scény připomínají, co jsou jednotliví Strážci zač. Snad pro diváky, kterým paměť neslouží.

Stržci galaxi Vol. 2 by se neobešli bez sountracku z kazety Nejlepší hity #2, který filmem zní již od naprostého počátku, kdy se Kurt Russell dvořil Peterově matce za doprovodu písně Brandy (You are a fine girl). Komediální část hodně spoléhá na malého Groota, který stále ještě nedorostl do své původní velikosti, mývala Rocketa, jemuž by možná někdo měl vymýt pusu mýdlem, a překvapivě na Draxe, který od minulého filmu pokročil a nebere vše úplně doslovně.

Romantická zápletka mezi Peterem Quillem a Gamorou může působit trochu nuceně, film na ni však naštěstí neklade zbytečný důraz. Větší důraz klade na minulost všech postav, která divákům pomáhá pochopit, jak utvářely jejich charaktery. Gunnovi se podařilo vložit tam minulost Thanosových dcer Nebuly a Gamory nonšalantně, zároveň však jejich vztah pomáhá ději.

Ačkoliv se, jak název napovídá, opět jedná o záchranu galaxie, ústředním motivem – který naštěstí nebyl příliš výrazným – se stala rodina. Téma se prolíná od počátku až ke konci, od první scény s Peterovou matkou až po to, že Strážci jsou jedna velká, i když lehce dysfunkční, rodina. Každá postava, která je pro film důležitá, se potýká s nějakými rodinnými problémy, včetně sester Nebuly a Gamory.

Pro běžného diváka je toto možná nedůležité a přehnané, ovšem komiksový fanoušek ví, že nejlepší hrdinové vychází právě z rodinných problémů a komplexů. Ať už se jedná o Iron Mana, Spider-Mana či Wolverina z dílny Marvel, nebo o Batmana od DC. Rodinné problémy ke komiksovému žánru prostě patří a James Gunn věděl, co dělá, když je vložil do Strážců galaxie. Rodina, ať už pokrevní či uměle vytvořená, bude ovlivňovat další vývoj filmového světa Marvelu.

Slabší částí je zápletka s planetou Sovereign (Suverén), která filmu téměř nic nepřidává a zdá se být spíš jen výmluvou pro dramatickou potitulkovou scénu. Ta naznačuje, že planeta a její obyvatelstvo budou hrát ještě velkou roli v budoucích filmech. Gunn ji mohl zpracovat lépe.

V konečném důsledku se jedná o dobrý film se skvělým hudebním doprovodem ze Star-Lordova Walkmanna. V příštím díle se pravděpodobně diváci dočkají upgradu jeho hudebního média. A jak každý věrný fanoušek ví, Marvel film se nevyplatí opouštět před úplným koncem závěrečných titulků.

Celkové hodnocení: 85 %.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)

Hrají: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper, Vin Diesel, Karen Killen, Kurt Russel, Sylvester Stallone a další

Režie: James Gunn

Scénář: James Gunn

Kamera: Henry Braham

Hudba: Tyler Bates

USA / 135 minut/ akční, dobrodružný

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaromír Hanzlík si splnil svůj sen. Komedie Léto s gentlemanem je dotočena

20.08.2018 09:49 Praha - Tento víkend skončilo ve středočeských Zduchovicích natáčení romantické komedie Léto s…

RECENZE: Černý superpolda kontra Ku Klux Kla(u)n. BlacKkKlansman si kopne…

17.08.2018 20:13 RECENZE – Peklo v Charlotesville a Black Lives Matter. Nejen v reakci na ně vznikl tento zvláštní…

Na co si zajít na podzim do kina? Výběr toho nejlepšího za letošní rok - 1…

17.08.2018 11:40 Prázdninová sezóna v kinech se již pomalu blíží ke svému konci, proto jsme se v tomto článku…

VIDEO: Seriál o Romanovcích? Původně ho měl natáčet Weinstein ve…

17.08.2018 10:26 New York - Seriál The Romanoffs natáčí služba Amazon Prime a zveřejní ho 12. října. Na tomto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama