RECENZE: Milovník je po přechodu a jeho humor také

RECENZE - Zestárlý svůdce žen Maximo přišel o svůj zdroj příjmu a potřebuje najít novou paničku, která si ho bude vydržovat. Milovník po přechodu se snaží vtipným způsobem postavit na hlavu stereotyp o ženách-zlatokopkách. Myšlenka originální, provedení místy nudí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Milovník po přechodu

Do českých kin se s několikaměsíčním zpožděním konečně dostal film How to Be a Latin Lover, u nás pojmenovaný jako Milovník po přechodu. Český překlad je (na naše poměry) až nezvykle přiléhavý. Komedie vypráví o dojemný příběh o muži (Eugenio Derbez), který nechce pracovat. Snil o tom už jako malý chlapec a jeho sen se mu vyplnil. Okouzlil postarší bohatou dámu a dalších 25 let žil z jejího jmění. 

Štěstí někdy vyprchat musí a postarší zlatokop přišel o svůj zdroj. Paničku mu přebral mnohem mladší a ... ehm ... svůdnější prodejce aut. Fakt, že ho hraje Michael Cera, je pravděpodobně jeden z nejpovedenějších vtipů celého filmu. 

Zpět k ději. Náš milovník je zničený a neví co dělat. Kdo mu teď bude posluhovat? Kde vezme každý měsíc nové auto? Zachrání ho až spásný nápad jeho kamaráda (Rob Lowe), který podobně jako náš hlavní hrdina žije z peněz postarší dámy. Ten mu poradí, že na to jistě ještě má a jakožto správný zlatokop pořád není moc starý na to, aby nakopl novou žílu.

Ukazuje se, že je.

Čtvrt století pohodlného života se na něm podepsalo. Začíná tak eskapáda místy vtipných a místy trapných pokusů dostat se zpět ke svému životnímu stylu. Dojde na očekávané vtipy vytvořené na základě toho, že bývalý boháč už nechápe, jak vlastně funguje reálný svět. Nechybí ani morální linka, která se celou dobu snaží zdůraznit, že rodina je nakonec vždy na prvním místě nad penězi. 

Děj se místy trochu vleče a slušela by mu zhruba tak poloviční stopáž. Polovina zápletky pak stojí na tom, že se starý playboy snaží naučit vyzkoušené "balící" triky svého desetiletého synovce Huga (Raphael Alejandro).

Na papíře vtipný nápad působí v realitě poněkud trapně a když se malý chlapec pokusí nově nalezené umění aplikovat na spolužačku, divák by z kina nejraději utekl. Celé to jen trochu zachrání moment, když oběma dětem dojde, jak hloupě to vypadá. 

Salma Hayek svou roli zodpovědné sestry a matky "malého milovníka" zvládla dobře, potrhlá kočičí žena Kristen Bell působila poměrně roztomile, ale ději nepřidala nic navíc. Dvojice prodejců reklamy ve stylu Blbý a blbější (Rob Huebel a Rob Riggle), která Maxima pronásleduje, je zahrána dobře, ale její humor se po třetím vtipu stává předvídatelný stejně, jako většina zápletky filmu.

Fanoušky cizích jazyků potěší, že je polovina filmu ve španělštině. Body navíc také film získává tím, že všechny postavy latinsko-amerického původu hrají herci právě tohoto etnika. Po vlně nevole, kterou v poslední době způsobila třeba Scarlett Johanson v japonském prostředí (Ghost in the Shell), si v tomto případě dali producenti záležet. 

Milovník není úplně špatný film a má svoje momenty, které pobaví a tak-tak přesvědčí, že peníze za lístek nebyly vyhozené. Díky snadno předvídatelné zápletce a množství vyloženě trapných okamžiků však nepatří mezi snímky, které by člověk musel vidět podruhé. Tento typ komedie by měl zůstat u vtipů a nezkoušet si hrát na něco jiného. Když učíte malého kluka jak pár triky ovládnout dívku svých snů a za 10 minut vyzdvihujete morální výši rodiny a přátelství, nepůsobí to úplně věrohodně. 

Celkové hodnocení: 45%

Milovník po přechodu (2017)

Režie: Ken Marino

Scénář: Jon Zack, Chris Spain

Kamera: John Bailey

Hudba: Craig Wedren

Hrají: Eugenio Derbez, Salma Hayek, Raphael Alejandro, Raquel Welch, Rob Lowe, Kristen Bell, Rob Riggle, Michael Cera

USA / 115 minut / Komedie

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Francii skončili populární "gumáci", svou karikaturu měl i Klaus

23.06.2018 08:41 Paříž - Francouzská televize Canal+ v pátek večer odvysílala poslední díl populárního pořadu Les…

Kit Harington chystá po skončení Her o trůny velké změny. Nebudou se týkat…

20.06.2018 17:11 V úterý 19. května oznámil herec Kit Harington, co plánuje dělat po skončení závěrečné řady Hra o…

Zemřel herec František Švihlík, proslavila ho role v Četnických humoreskách

20.06.2018 16:21 Aktualizováno Brno - Ve věku 76 let po dlouhé nemoci zemřel herec František Švihlík. České televizi to oznámila…

RECENZE: Kokain, brutální vraždy a obří panděro. Hvězdně obsazený Escobar…

20.06.2018 15:06 RECENZE – Forbes ho v roce 1989 označil za 7. nejbohatšího muže planety. Jeho kartel má na svědomí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama