Osmý díl Star Wars je zde. Na premiéru dorazili i stormtroopeři

Los Angeles - V sobotu se v Los Angeles konala světová premiéra osmého dílu hvězdné ságy Star Wars, nyní s podtitulem Poslední z Jediů. Vrací se Luke Skywalker (Mark Hamill) a také princezna Leia v podání již zesnulé herečky Carrie Fisherové.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Star Wars: Poslední z Jediů

S nadšením uvítali fanoušci, kteří se na oslavu premiéry sešli před kinem, i hlavní protagonisty, mezi nimi Daisy Ridleyovou, která hraje postavu Rey, nebo Johna Boyegu, jenž ztvárnil zběha z jednotek stormtrooperů Finna, či Adama Drivera, filmového syna Hana Sola a princezny Leiy.

zdroj: YouTube

O obsahu snímku je známo jen velmi málo, což mezi fanoušky vyvolává četné spekulace. Film zatím viděla jen malá skupina VIP diváků. "Nechám vás, abyste to zjistil sám," řekl jednomu z novinářů pídícímu se po ději herec Anthony Daniels, který hraje robota humanoidního vzhledu C-3PO.

Podle agentury Reuters je hlavním tématem nejnovějšího dílu bitva o nalezení rovnováhy v Síle, nadpřirozené energii procházející galaxií. Povstalci nadále bojují proti Nejvyššímu vůdci Snokovi, jenž se snaží ovládnout galaxii. A odvážná Rey se mezitím snaží přesvědčit Skywalkera, aby se k rebelům přidal a vnesl naději do boje proti vládě tyrana.

Luke Skywalker se v předchozím díle z roku 2015 objevil jen krátce. Nyní se můžete těšit i na několik nových postav. Například na malá chlupatá stvoření podobná ptákům, která obývají ostrov, kam se Skywalker uchýlil.

První promítání i samotný snímek byly podle agentury Reuters zasvěceny zesnulé Fisherové. "Chci věnovat dnešní večer Carrie, která tam nahoře na mě právě pozdvihuje ukazováček a říká: 'Sakra Riane, neopovažuj se udělat z dnešního večera projev úcty'," řekl na úvod promítání scenárista a režisér filmu Rian Johnson.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel režisér Petr Weigl, proslavil se adaptací oper

15.07.2018 19:54 Praha - Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a…

George Lucas: Jak nápad natočit Star Wars udělal z podivínského umělce…

15.07.2018 07:24 Asi jen těžko bychom na planetě Zemi hledali známější filmovou sérii než Star Wars. Nejen že se…

Televizní Oscar se blíží. Netflix slaví vítězství nad HBO

13.07.2018 15:19 Los Angeles - Letošním vítězem Emmy podle počtu nominací je seriál Hra o trůny, který získal celkem…

RECENZE: Láska, peníze a islám? Kreslený film o Iránu je jedno velké Tabu

13.07.2018 10:32 RECENZE - Na českých plátnech se objevila filmová novinka od íránského režiséra, který se neodvážil…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama