I ženy mohou toužit po lásce. Dámský klub boří zažité předsudky

Nová komedie Dámský klub boří zažité předsudky, že i ženy po šedesátce mohou toužit po životě a lásce. Po přečtení erotického románu Padesát odstínů šedi, dojde čtveřice kamárádek k rozhodujícímu a inspirativnímu kroku - změnit svůj život od základu. Vyměnit unavené životy za dobrodružství. Komedie se může pyšnit plejádou těch největších hereckých es. Film dorazí do kin 24. května.

Přidejte svůj názor

Dámský klub

Bill Holderman se po několikaleté zkušenosti ve filmovém průmyslu jako producent rozhodl dát své kariéře nový směr. Spolupracoval na scénáři k filmu se svou přítelkyní a kolegyní Erin Simms a usedl na režisérské křeslo. Tuto zkušenost Holderman reflektuje takto: "Myslím, že rozhodnutí režírovat tenhle film přišlo proto, že jsem nechtěl, aby to dělal někdo jiný. Nebylo to musím to natočit já, protože režírovat byl vždy můj sen. Nebyl jsem jedním z těch osmiletých kluků, kteří pobíhali s videokamerou a křičeli: Chci být filmovým tvůrcem! Nikdy jsem nebyl tenhle typ dítěte. Bylo to spíš, že jestli má někdo selhat, chci, aby to bylo moje selhání a moje rozhodnutí.“

Samotnou inspirací ke psaní bylo nadšení matek autorů po přečtení veleúspěšné knižní trilogie E.L. James. Erin dodává: “Bill ji poslal své matce jako dárek na Den matek, což jsem považovala za naprosto ujeté. Jak může vlastní matce poslat něco, kde je hlavním tématem sex? Ale Bill mi vysvětlil, že jeho matka je velmi otevřená a aktivní starší dáma. Přišlo mi to absurdní, tak jsem celou trilogii poslala své matce, která je naopak velmi usedlá. Z knížky byla nadšená. Stejně tak moje tchýně, která má dlouholeté spokojené manželství. Opět pozitivní reakce. Tři různé starší ženy, stejné nadšení. Staré ženy a erotický román?” Tak jsme se dali do práce, později jsem se dozvěděli, že i E.L. James si náš scénář zamilovala a schválila použití obálky knihy v našem filmu.

Na dvojici tvůrců přesto čekala spousta výzev. „Pod hlavičkou velkého studia (Paramount Pictures) jsme točili vlastně nezávislý film. Měli jsme k dispozici spoustu neuvěřitelně talentovaných herců a štáb velkého filmového studia. Ten zahrnoval kameramana a několikanásobného držitele ceny BAFTA, Andrewa Dunna (Vlákna /1984, TV seriál Edge of Darkness / 1985, Tumbledown /1988, Bláznivá ztracená láska / 2011, Komorník / 2013, Dítě Bridget Jonesové /2016). „Poslal jsem Andrewovi scénář a pak jsme spolu hodinu a půl mluvili přes Skype. A bylo hotovo. Šel do toho,“ říká Holderman.

Dámský klub - trailer (2:26) | zdroj: YouTube

V komedii Dámský klub se rolí rozverných dam ujaly stále okouzlující Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen a Mary Stenburgen. Jejich pánské protějšky s neodolatelným šarmem ztělesnili Andy Garcia, Don Johnson, Richard Dreyfuss a Craig T. Nelson.

Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství společná záliba v knihách. Pravidelně se scházejí ve svém dámském knižním klubu. Jednoho dne se ponoří do lechtivě erotického románu Padesát odstínů šedi. Tahle volba se ukáže jako více než inspirativní… Diane (Diane Keaton) totiž nedávno ovdověla po 40 letech manželství. Vivian (Jane Fonda) si užívá společnost mužů, ale závazkům se důsledně vyhýbá. Sharon (Candice Bergen) se i po desetiletích stále snaží vzpamatovat z rozvodu. A manželství Carol (Mary Stenburgen) spěje po 35 letech neodvratně ke konci. Vášnivý a živočišný svět pana Graye doslova obrátí jejich unavené životy vzhůru nohama. V dámách se opět naplno rozhoří touha po romantice a dobrodružství. Nová kapitola je nejen v knihách vždycky ta nejlepší…

Film uvede do kin společnost Bioscop 24. května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Černý superpolda kontra Ku Klux Kla(u)n. BlacKkKlansman si kopne…

17.08.2018 20:13 RECENZE – Peklo v Charlotesville a Black Lives Matter. Nejen v reakci na ně vznikl tento zvláštní…

Na co si zajít na podzim do kina? Výběr toho nejlepšího za letošní rok - 1…

17.08.2018 11:40 Prázdninová sezóna v kinech se již pomalu blíží ke svému konci, proto jsme se v tomto článku…

VIDEO: Seriál o Romanovcích? Původně ho měl natáčet Weinstein ve…

17.08.2018 10:26 New York - Seriál The Romanoffs natáčí služba Amazon Prime a zveřejní ho 12. října. Na tomto…

Kdy bude Oscar za nejatraktivnější mimozemšťanku? Filmová akademie čelí…

17.08.2018 09:38 Los Angeles - Ceremoniál předávání Oscarů se má dočkat změn, přibude například kategorie divácky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama