Kit Harington chystá po skončení Her o trůny velké změny. Nebudou se týkat jenom zevnějšku

V úterý 19. května oznámil herec Kit Harington, co plánuje dělat po skončení závěrečné řady Hra o Trůny. Změny se budou týkat nejen zevnějšku, ale i přístupu k budoucím rolím. Je evidentní, že herec nechce být navždy zapsán jako Jon Sníh z Her o trůny.

Přidejte svůj názor

Kit Harington jako král severu Jon Sníh

Kit Harington se narodil v Londýně v roce 1986 a je přímým potomkem Roberta Catesbyho, iniciátora Spiknutí střelného prachu v roce 1605. Původně se chtěl stát novinářem, kameramanem nebo válečným zpravodajem. Poté, co získal hlavní roli Alberta v divadelní adaptaci románu Válečný kůň, zůstal u hereckého řemesla. Začal chodit na konkurzy až mu byla nabídnuta role Jona Sněha v populárním fantasy seriálu Hra o trůny.
 
První řada seriálu se začala vysílat v roce 2010, za svůj výkon získal mnoho pozitivních reakcí i ocenění. Zároveň se herec zviditelnil na světové scéně a na svou stranu získal tisíce fanoušků po celém světě. Po dvou letech mu byla nabídnuta role Vincenta ve filmu Návrat do Silent Hill 3D. Dále si zahrál po boku Jeffa Bridgese ve snímku Sedmý syn. Hlavní role se dočkal až roce 2014 v historickém filmu Pompeje. Pak se s nabídkami roztrhl pytel a od té doby se pravidelně objevuje na filmovém platně.
 
Jakožto absolvent dramatické školy nezanevřel ani na divadlo. Po úspěchu dramatu Válečný kůň, si střihl další role ve hrách Posh, The Vote nebo Tragická historie o doktoru Faustovi. Tento rok se objeví v očekávaném filmu The Death and Life of John F. Donovan od kanadského režiséra Xaviera Dolana, který byl z části natáčen i v Praze.
 
Ke své transformaci Harington řekl: „Chtěl bych na chvíli zmizet, užít si života, ostříhat se, být k nerozeznání od seriálové postavy a pak se pustit do práce s úplně novým vzhledem a tónem." Plánuje změnit svůj „ikonický“ účes, jakmile skončí Hra o trůny. Hercovým cílem je se distancovat od Jona Sněha, co nejvíce to bude možné, i když si je vědom, že své bradky se jen tak nezbaví.
 
"Bude těžké se zbavit bradky, docela jsem si ji oblíbil. Taky rád nosím dlouhé vlasy, jsou pro mě něco jako rituál. Nemohu se přece objevit v nové roli a vypadat stejně,“ doplnil herec. Harington hraje Jona Sněha od první epizody blockbusteru z dílny HBO, který měl premiéru v dubnu v roce 2011. Od té doby se stal miláčkem dívčích srdcí po celém světě.
 
Závěrečná řada Her o trůny vyjde někdy v roce 2019. HBO už teď plánuje v seriálu pokračovat v podobě spin-off série, o které zatím nepadlo nic konkrétního.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Léto s gentlemanem: Česko se může těšit na další hvězdnou komedii s…

20.07.2018 08:33 Praha - Scénář filmu Léto s gentlemanem o touze po svobodě, pozdní lásce a naději napsal Jaromír…

Indií otřásá internetový skandál. Ohrožuje jednu z nejpopulárnějších…

19.07.2018 14:45 Dillí - Americký streamovací servis Netflix začal aktivně kolonizovat Asii a zbytek světa. Nedávný…

Recenze: Hotel Artemis je okouzlující, ale poněkud prázdný

18.07.2018 11:25 Režisérský debut Drewa Pearce přinesl do českých kin nový kriminální thriller pro milovníky akčních…

Zemřel režisér Petr Weigl, proslavil se adaptací oper

15.07.2018 19:54 Praha - Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama