Seriál Star Wars? Bude ho točit režisér Iron Mana

Disney se chystá konkurovat Netflixu se svojí streamovací službou. Včetně ohlášení nové platformy Disney oznámilo, že chystá nový seriál ze světa Star Wars, který už má jména režiséra.

Přidejte svůj názor

Chystá se seriál Star Wars

Streamovací služby jako Netflix, Amazon Prime nebo HBO GO jsou velkými hráči na trhu. Nejen, že zmíněné služby vytvářejí svůj vlastní obsah v podobě filmů nebo seriálů, ale také ohrožují samotné prodeje v kinech. U nás jsou sice tyto služby dostupné, ale jejich nabídka zdaleka nepřevyšuje počet, který je v zemi jejich původu, Americe.

Disney tak učinilo velmi logický krok a vydalo se rovněž cestou streamovací služby. Aby na novou platformu dostali hodně lidí, chystají přijít s obsahem, který bude pro lidi atraktivní. Jedním takovým je chystaný seriál Star Wars, jenž bude natáčet režisér Iron Mana nebo Knihy džunglí, Jon Favreau.

Prozatím bezejmenný seriál bude mít rozpočet 100 milionů dolarů za 10 epizod v první sérii, což znamená, že jeden díl vyjde zhruba na 10 milionů dolarů, což je nemalá částka. „Star Wars mají velký svět a nová streamovací služba od Disney nabízí nádhernou příležitost, jak vyprávět příběhy, které se mohou protáhnout na několik kapitol, řekl režisér Favreau deníku The New York Times.

Pro srovnání, posledních šest epizod Her o trůny mají rozpočet 15 milionů za kus, seriál The Crown stojí 130 milionů dolarů za sérii. Seriál Pán prstenů od Amazonu má být nejdražší televizní show v historii, rozpočet je stanoven na více než 1 miliardu dolarů.

Seriál zatím nemá jméno a ani datum vydaní, ale Disney se chystá přijít se svojí streamovací službou někdy v příštím roce.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Černý superpolda kontra Ku Klux Kla(u)n. BlacKkKlansman si kopne…

17.08.2018 20:13 RECENZE – Peklo v Charlotesville a Black Lives Matter. Nejen v reakci na ně vznikl tento zvláštní…

Na co si zajít na podzim do kina? Výběr toho nejlepšího za letošní rok - 1…

17.08.2018 11:40 Prázdninová sezóna v kinech se již pomalu blíží ke svému konci, proto jsme se v tomto článku…

VIDEO: Seriál o Romanovcích? Původně ho měl natáčet Weinstein ve…

17.08.2018 10:26 New York - Seriál The Romanoffs natáčí služba Amazon Prime a zveřejní ho 12. října. Na tomto…

Kdy bude Oscar za nejatraktivnější mimozemšťanku? Filmová akademie čelí…

17.08.2018 09:38 Los Angeles - Ceremoniál předávání Oscarů se má dočkat změn, přibude například kategorie divácky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama