Sovětská televize se objeví na internetu

Moskva - Rusko se rozhodlo umístit archívy sovětského televizního vysílání na internetový portál CCCP-TV.ru, informovala v pátek ruskojazyčná verze BBC. Portál by měl být spuštěn během měsíce, uvedl náměstek ředitele ruského Státního televizního a rozhlasového fondu Varlam Čogovadze.

Přidejte svůj názor

Vysílání sovětské televize

Televizní a rozhlasový fond ve spolupráci se společností Uravo umístí na webových stránkách nahrávky populárních pořadů, na kterých vyrůstaly generace Rusů od padesátých do začátku devadesátých let.

Jedná se například o sovětskou verzi večerníčku Spokojnoj noči, malyši (Dobrou noc, děti), nebo sváteční pořad Goluboj ogoňok (Modrý plamínek), který tvořil pásmo vystoupení sovětských hudebníků a bavičů. Chybět by neměl ani vzdělávací pořad V mire životnych (Ve světě zvířat) věnovaný tématu zoologie a chování zvířat ve volné přírodě, nebo záznamy přenosů hokejových zápasů SSSR s Kanadou.

V ruských filmových archívech ze sovětských časů se uchovávají záznamy sjezdů Komunistické strany, materiály oficiálního zpravodajského pořadu Vrjemja a některé filmy natočené na státní zakázku, jako je seriál Město vstreči izmeniť neľzja s populárním hercem a zpěvákem Vladimirem Vysockým v jedné z hlavních rolí.

Uživatelé, kteří filmovou databázi navštíví, se budou muset registrovat a stáhnout speciální program k prohlížení archivních snímků, přístup na stránky však bude bezplatný a financovat se má prostřednictvím reklamy, která bude předcházet promítání archivních videosnímků.

Materiály podle Čogovadzeho budou přístupné na území Ruska a otázka přístupu do databáze z jiných států prozatím nebyla vyřešena.

Témata: Rusko | televize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Komedie Po čem muži touží vyjde už v září. Scénář psala známá spisovatelka…

18.06.2018 19:29 Film přijde do kin 20. září. Scénář o věčném soupeření mužského a ženského světa napsal režisér…

Vrátí se Evan Mcgregor ke Star Wars a vyřeší záhadu nejvýdělečnější…

17.06.2018 17:22 Pověsti a záhady obházející filmovou ságu Star Wars jsou stejně početné, jako bývaly fronty na…

Zemřela populární herečka Gabriela Vránová, bylo jí 78 let

16.06.2018 14:10 Aktualizováno Praha - Po delší nemoci dnes ráno zemřela herečka Gabriela Vránová. Hrála v řadě televizních…

Zakázaný film o Mohamedovi? Saúdská Arábie odvolala bojkot, snímek pustí…

14.06.2018 08:47 Rijád - Saúdská Arábie učinila nečekaný krok a povolila v kinech životopisný film z období raného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama