Zpěvačka Janků o Zemanovi a prezidentských volbách a nejen to

ROZHOVOR - Heidi Janků se posledních pár let objevovala především na televizní obrazovce jako moderátorka, ale zpívat nepřestala. Naopak! V nedávné době představila novou píseň Dík za tvůj kus ráje, ke které natočila také videoklip. V rozhovoru pro server EuroZprávy.cz poodhalila jeho natáčení, ale především se rozpovídala o své moderátorské kariéře v pořadu Intim či Barrandovská sedmička. A to, že je Heidi žena mnoha tváří a talentů, odhalila v odpovědích týkajících se současné politické situace.

Přidejte svůj názor 142 komentářů

Heidi Janků v novém videoklipu Dík za tvůj kus ráje

Prakticky celý svůj život jste se věnovala zpěvu, avšak poslední dobou Vás bylo vidět především na televizní obrazovce. Co Vás přivedlo na dráhu moderátorky?

Vícemeně to byla trochu náhoda, i když je pravda, že na takovou náhodu jsem dlouho čekala. Svá vystoupení i koncerty jsem si vždy moderovala sama a postupem času jsem se k moderování různých akcí dostávala stále častěji. Takže když jsem byla pozvaná na casting na jemně eroticko-intimní magazín, tak jsem šla na ty kamerovky v pohodě a uvolněná, no a nakonec byla vybraná na post moderátorky. No a moderování dalších pořadů jako byla Barrandovská sedmička nebo Nikdo není perfektní už bylo jen taková třešnička na dortu.

Je pro Vás příjemnější postavit se před kameru a moderovat, nebo vystupovat před živým publikem?

Vždycky pro mě živé publikum bylo lepší, protože zpětná vazba je okamžitá a můžete s tím pracovat. Televizní moderování je úplně jiné a já se toho hrozně bála, protože něco natočíte a pak čekáte třeba 14 dní, jak to vlastně lidi vezmou. Takže živáky jsou pro mě nejvíc.

Pořady Intim a Barrandovská sedmička jsou přeci jen trochu odlišné, proč jste se rozhodla k jejich moderování?

Po jistém úspěch Intimu přišla nabídka od vedení TV Barrandov na moderování Barrandovské sedmičky s tím, že je to jen dočasné, protože se do budoucna počítalo s tím, že tento pořad bude moderovat někdo jiný, takže já byla vlastně jen takový záskok, který ale trval celý rok :-). No a když jste tváří jisté televize, taková nabídka se neodmítá, i když se přiznám, že jsem prožila několik bezesných nocí, abych našla styl moderování, který bude odlišný a přitom schůdný jak pro mě, tak pro diváky - přiznávám, trvalo mi to docela dlouho.

Nezasáhlo moderování pořadu Intim nějak do Vašeho osobního života?

Nevím jak to myslíte, jako že bych v rámci přiučení se chodila po různých klubech s intimní a erotickou tématikou :-)? Myslím, že to nijak můj soukromý život neovlivnilo, snad jen v tom, že jsem si myslela, že mě v mém věku v této tématice nic nepřekvapí, ale toho překvapujícího se našlo docela dost :-).

Proč vlastně vaše moderátorská kariéra skončila?

Magazín Intim se vysílal 3 roky a to si myslím je tak akorát - byl to přece jen pořad s tématikou, která se časem prostě vyčerpá. Navíc TV Barrandov měla a asi stále má v plánu nasazovat jiné pořady, takže skončil Intim i Barrandovská sedmička, ve které mě už ale na postu moderátorky vystřídala Alice Bendová. Zatím mi to televizní prostředí nechybí, ale až začne, třeba se najde zase nějaká příležitost stoupnout si před kameru, uvidíme. Ničemu se nebráním, ale taky netlačím na pilu.Teď jsem prostě zase zpěvačka na plný úvazek.

Nedávno Vám vyšel nový singl Dík za tvůj kus ráje, ke kterému jste natočila i videoklip. Jak probíhalo natáčení?

Moc přijemně, protože s většinou štábu jsem se znala právě z televize Barrandov. Líčila mě moje dvorní vizážistka Míša Ohemová, režie se ujal Jakub Wehrenberg, který vymyslel i námět klipu, a oblékala mě Bohunka Čiháková, no prostě byli kolem mě samí milí lidé, kteří si to užívali stejně jako já - aspoň to tvrdili :-).

Jaké byly první reakce na Váš nový singl?

Reakce jsou moc příjemné, asi to bude tím, že písnička je taková pohodovka a i na mých vystoupeních má moc hezké ohlasy.

Psali jsme:  

Vrátila jste se ke zpěvu jen proto, že jste přestala moderovat, nebo za tím bylo něco víc?

Já jsem zpívat nikdy nepřestala, to trochu překroutila média. Já jsem zpívala paralerně s moderováním a věřte, že té práce jak moderátorské, tak pěvecké bylo za ty poslední 3 roky hodně. Takže já jsem se ke zpěvu nevrátila, já jen přestala moderovat v televizi, jinak žádná změna!

Co chystáte ve své znovurozjeté pěvecké dráze dál?

Dík za tvůj kus ráje je vlastně takový nový singl. Je pravděpodobné, že vznikne i další, ikdyž si nejsem úplně jistá, že vznikne celé album, ale pár nových věcí bych udělala moc ráda. Navíc jsem se dohodla se Supraphonem, že v příštím roce společnými silami vydáme ucelé best of, na kterém by právě tyto nové věci mohly vyjít. Rýsují se i další věci, ale to nechci zakřiknout, takže se nechejte překvapit.

A co osobní život, jakým směrem se teď bude ubírat? Plánujete nějaké změny?

Nestrašte, jen žádné změny. Já už jsem ve věku, kdy se změn trochu bojím.

Na svůj věk přitom vypadáte fantasticky. Máte nějaký ověřený recept jak se držet v tak skvělé kondici?

Děkuji, ale já už si to moc nemyslím, protože věk je neúprosný. Nicméně vždycky jsem se řídila tím, že pokud jsem spokojená uvnitř mě, tak to přeci musí být vidět i navenek. Jsem rozený optimista, a tak se snažím ve všem hledat něco pozitivního; a v neposlední řadě to ale budou asi i geny :-).

Na svém facebookovém profilu píšete, že jste sledovala pěveckou soutěž Eurovize. Co říkáte na výherkyni z Ukrajiny?

Dost mě toto vítězství rozladilo. Bláhově jsem si myslela, že v této soutěži jde opravdu o písničky a zpěv, dokonce jsem svým favoritům posílala sms - je tomu jinak a už se na to dívat nebudu.

Ostatně Jamala se po výhře v Eurovizi setkala s tvrdou kritikou, zejména z Ruska. Ačkoli má být soutěž apolitická, zpěvačka byla nařčena z toho, že události, o nichž zpívá, připomínají anexi Krymu. Co o tom soudíte?

Toto vystoupení určitě apolitické nebylo, ať už to Jamala myslela jakkoli, to, že vyhrála, byla jasná politika a to je špatně.

Dá se tedy kultura zcela oddělit od politiky?

Myslím, že muzika by měla lidi sdružovat, ať jsou jakéhokoli vyznání, národností nebo poliotckého názoru, proto by aspoň muzika měla být apolitická. Nicméně vždycky vznikaly knihy, divadelní hry nebo filmy s politickým podtextem , které patří do kulturního fondu, takže úplně se kultura od politiky asi oddělit nedá.

Vy sama máte k politice relativně blízko, rozhodla jste se totiž kandidovat v posledních komunálních volbách. Kde se zrodil tento nápad?

Byl to nápad lidí na naší radnici, kteří se rozhodli znovu kandidovat a potřebovali samozřejmě ve svých řadách známější jméno. A protože v Uhříněvsi žiju už 15 let a vím, jaký pokrok tato městská část pod vedením lidí, kteří mě oslovili k jisté spolupráci na poli komunální politiky udělali, víceméně jsem neváhala a své jméno dala na volební lístek, jen s malou podmínkou, abych byla uvedená na nevolebním místě, protože samozřejmě s kulturními věcmi v Uhříněvsi pomáhám dlouhodobě, ale na další věci bych čas neměla.

Na udílení cen Anděl se Vaši pěvečtí kolegové Lenka Dusilová a David Koller vyhradili proti prezidentu Miloši Zemanovi. Využili podle Vás příležitosti k tomu, aby sdělili Čechům, co mají na srdci, nebo to spíše považujete za drzost?

Máme demokracii, svobodu slova a oni ji jen využili k tomu, aby veřejně vyjádřili svůj názor. Pokud cítili, že to musí takto prezentovat, je to v pořádku. Otázkou je, jestli není lepší tyto názory vyjádřit v nějakém rozhovoru nebo v nějakém prohlášení. Ale to si každý musí vyřešit sám v sobě.

Jak Vy sama hodnotíte počiny Miloše Zemana? Například jeho orientaci k Východu, o které se mluvilo právě během předávání Andělů?

Myslím, že já tyto počiny nemůžu hodnotit, to ukáže čas, jestli je tato orientace správná nebo ne. Já se toho samozřejmě bojím, protože jsem vyrůstala v nesvobodě a nerada bych v ní zestárla.

Měl by podle Vás kandidovat v příštím volebním období znovu?

To musí zvážit jiní a hlavně on sám. Vždyť kandidovat může vlastně každý.

V souvislosti s kandidaturou na prezidenta se hovoří například o textaři Michalu Horáčkovi nebo herci a ministru obrany Martinu Stropnickém, kteří ke kultuře také nemají daleko. Dovedete si někoho z nich představit v roli hlavy státu?

Přiznám se, že zatím si ani jednoho jako prezidenta představit neumím, ale stejné jsem to měla i v případě minulé prezidentské volby.

Máte i Vy nějaké další plány, co se týče politického angažmá?

Tyto ambice určitě nemám. V naší městské části ráda pomůžu s tím, co umím, ale k tomu nemusím být ani radní, ani zastupitel.

Témata: Janků. Heidi | rozhovor
Vstupte do diskuze (142)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jagger si při koncertu rýpl do polské justice, chtěl to po něm Walesa

09.07.2018 08:13 Varšava - V neděli v polské metropoli koncertovali legendární Rolling Stones a došlo i na politiku.…

Mick Jagger se v Praze naučil lidovku Pec nám spadla + VIDEO

06.07.2018 04:52 Praha - Zpěvák legendární skupiny Rolling Stones Mick Jagger v Praze rozšířil svůj repertoár o…

Na Rock for People přijely tisíce lidí, sužuje je vedro. V noci to…

05.07.2018 18:46 Hradec Králové - Středeční první den hudebního festivalu Rock for People v Hradci Králové…

VIDEO: Rolling Stones zazářili nad Prahou

05.07.2018 07:47 Praha - Především své staré hity zahrála při své šesté návštěvě Česka slavná britská skupina…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama