Kapela Jablkoň chystá svým fanouškům pod stromeček dvojkoncert

Praha – Kapela Jablkoň si pro své fanoušky připravila dárek pod stromeček v podobě dvojkoncertu. V předvečer Štědrého dne vystoupí svérázná česká skupina hned dvakrát po sobě a zahraje především skladby z nové desky Vykolejená.

Přidejte svůj názor

Jablkoň (foto: Ota Nepilý)

Pražská skupina Jablkoň vystoupí v Malostranské besedě v předvečer Štědrého dne, a to hned dvakrát v řadě. Kapela hrající na pomezí vážné hudby a popu nabídne svým příznivcům především skladby z nové desky Vykolejená, která vyšla na konci listopadu.

„Kapela Jablkoň pochází z Prahy a dělá svéráznou hudbu, která se s nevšedním nadhledem pohybuje na hranících moderní vážné hudby a popu. Před pár týdny na konci listopadu vydala desku Vykolejená, která opět obsahuje originální a nezaměnitelné skladby a k níž se teď také váže největší pozornost na koncertech. Pro Malostranskou besedu si připravila rovnou vánoční dvoják,“ přibližuje šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Pražská skupina vznikla v roce 1977. Původně se věnovala spolupráci s Jazzovou sekcí, postupně se však proslavila svou žánrovou nezařaditelností, která se pohybuje od folku, přes rock a jazz až k vážné hudbě. Jablkoň pravidelně koncertuje s Jaroslavem Svěceným nebo Českým symfonickým orchestrem a prosadila se i v zahraničí, kde kromě koncertů pracuje i na hudbě k filmům, divadelním inscenacím či televizní produkci.

Zpěvákem a kytaristou skupiny je Michal Němec. Dalšími členy jsou kytarista Martin Carvan, zpěvačka Marie Puttnerová, bubeník Petr Chlouba a Johnny Judl, který v kapele hraje na fagot, baskytaru a elektrickou kytaru.

„Vánoční Jablkoň bude mít samozřejmě specifickou atmosféru, vzhledem k tomu, že se koncerty konají odpoledne a večer před Štědrým dnem. Ideální příležitost vypnout, zapomenout na poslední vánoční přípravy a začít slavit již o den dříve. Vstupenky na odpolední koncert stojí 200 korun a na večerní 250 korun,“ dodává David Dvořák.  

Koncerty skupiny Jablkoň se konají v pátek 23. prosince v 17 a 20,30 hodin v pražské Malostranské besedě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TOP 10 zážitků, které vás čekají na letošním Metronome Festival Prague

22.06.2018 11:03 Chystáte se dnes na Metronome Festival Prague? Bude plný neopakovatelných zážitků, oslav a spolu s…

Metronome Festival letos nabídne něco nečekaného

22.06.2018 10:56 Hudbu světových hvězd, netradiční vystoupení českých kapel a špičkové služby i komfort pro…

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních…

14.06.2018 08:07 Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama