Před Skinny Puppy zahrají v Lucerna Music Baru Ωhm

Praha – Kanadské elektro-industriální duo Ωhm tvoří producent Chris Paterson a elektronický hudebník Craig Joseph Huxtable. Letos vydávají nový singl a video Uppercut, nové album by mělo vyjít před koncem roku. V Praze zahrají jako předkapela Skinny Puppy při jejich koncertě v Lucerna Music Baru.

Přidejte svůj názor

Ωhm

Kanadské elektro-industriální duo tvoří dva umělci, kteří již po desetiletí patří k elektronické hudební scéně Vancouveru, zároveň si jdou každý svou originální cestou. Producent Chris Peterson (Decree FLA, Delerium) a elektronický hudebník Craig Joseph Huxtable (Landscape Body Machine, Noise Unit) se setkali v roce 2005, kdy spolupracovali na labelu Noise na albu Voyager.

O rok později byl Craig požádán, aby ve Frontline Assembly nahradil Rhyse Fulbera na jejich severoamerickém turné. Tehdy se dvojice umělců začala zabývat podrobněji společným projektem. Společná láska k temné elektronické hudbě a estetice definitivně vykrystalizovala v roce 2011, kdy vznikl projekt ohm.

Trvalo další dva roky, než Chris a Craig vydali desku Ohm v říjnu 2013, kterou nadšená kritika nazývala klasikou a nadčasovým albem. O rok později debutovali se svou koncertní show na Terminus Festivalu v Calgary s výbornými ohlasy publika.

Letos Ohm vydávají nový singl a video Uppercat a před koncem roku by mělo vyjít i nové album. První vystoupení v Evropě proběhne letos na Wave Gotik Treffen, což je jeden z největších hudebních festivalů temné hudby.

V Praze Ωhm vystoupí jako support Skinny Puppy 6. červnaLucerna Music Baru. Vstupenky jsou k dostání za 690,- Kč + poplatky na pokladně a webu Lucerna Music Baru, GoOut.cz, Ticketpro a Ticketportal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

The Chemical Brothers a David Byrne ozdobili festival Metronome

24.06.2018 01:42 Praha - Program Metronome Festival Prague je pro letošní rok u konce a s ním i samotný třetí ročník…

TOP 10 zážitků, které vás čekají na letošním Metronome Festival Prague

22.06.2018 11:03 Chystáte se dnes na Metronome Festival Prague? Bude plný neopakovatelných zážitků, oslav a spolu s…

Metronome Festival letos nabídne něco nečekaného

22.06.2018 10:56 Hudbu světových hvězd, netradiční vystoupení českých kapel a špičkové služby i komfort pro…

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama