Tata Bojs vydají záznam ze společného koncertu se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu

Praha – Tata Bojs loni v listopadu vystoupili na společném koncertě se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu ve vyprodaném Foru Karlín. Z večera se stala nezapomenutelná událost a Tata Bojs se z něj rozhodli vydat záznam.

Přidejte svůj názor

Tata Bojs (foto: Martin Straka)

Tata Bojs v listopadu 2016 uspořádali společný koncert se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou Tomáše Braunera v rámci projektu Nové horizonty. Koncert ve vyprodaném Foru Karlín se stal událostí, která ve všech zúčastněných rezonuje dodnes. Tata Bojs se proto rozhodli vydat záznam, na který se fanoušci mohou těšit již v květnu, a to na CD, LP i digitálně pod názvem Tata Bojs & SOČR Live.

„I když jsme měli z celého projektu zpočátku trochu obavy, nakonec to skončilo všeobecným nadšením. Ukázala se totiž jedna věc – naše písničky jsou ve své podstatě docela symfonické. Klíčovou roli sehrálo pochopení a nacítění Marka Doubravy, který se postaral o aranže. Snažili jsme se o to, aby to byla zábava pro nás, pro posluchače a snad i pro symfoniky samotné. Chtěli jsme, aby nahrávka zněla vrstevnatě a aby výrazné elektro zvuky známé z desek nahradily vtipně živé nástroje orchestru. Ke každé písni jsme přistupovali solitérně a s určitým konceptem výsledku. Pro mě osobně bylo i zajímavé soustředit se ve většině skladeb jen na zpěv. Ta druhá půlka mozku, která se vždycky zaobírá bubnováním, měla tentokrát celkem pohodičku...," ohlíží se za celým projektem Milan Cais.

Dirigent SOČRu Tomáš Brauner dodává: „Tata Bojs mají svůj originální styl a mě zajímalo propojení jejich hudby se symfonickým orchestrem. Najednou ta muzika dostala úplně jiný rozměr. Celé jsem si to opravdu užil a věřím, že i kluci. Navíc jsem díky tomuto projektu získal nové přátelé a objevil pro mě kapelu, kterou jsem dosud moc neznal, ale nyní jsem rozhodně jejím fanouškem!”

Mezi patnáctkou písní (na LP jich vyjde pouze deset) najdeme osvědčené hity jako Toreadorská otázka, Pěšáci nebo Attention Aux Hommes!, ale i skladby z posledního alba kapely A/B včetně Mardošova koncertního „pěveckého“ debutu Kamarádky. Známé písně však uslyšíme v novém „obalu“ se zvukem Dušana Neuwertha i zajímavými přesahy, a dokonce aranžérskými vtípky, o které se postaral bývalý člen Tata Bojs Marek Doubrava.

img-responsive

Tata Bojs (foto: Martin Straka) | foto: SUPRAPHON

„První výběr písní udělal Milan, poté jsme to společně redukovali a já pak sám přidal Kamarádky, když jsem měl jasnou vizi skladby pro 'Mardošu a symfonický orchestr', kde orchestr okamžitě komentuje Mardošova slova," vrací se k začátkům celého projektu Doubrava a dodává: „Přestože šlo o propojení dvou naprosto odlišných světů - hlasitostí, výrazem, stylem zkoušení, stylem vystupování atd..., byla spolupráce se SOČRem i dirigentem Tomášem Braunerem dobrá. O tom, že se povedlo oba světy propojit, svědčí fantastická atmosféra ve Fóru Karlín při koncertě. Jsem rád, že symfonický orchestr s rockovou kapelou může znít i vtipně, když většinou zní spíše pateticky."

Iniciátory projektu byli Petr Král z Radiožurnálu, které stojí za dřívějším úspěšným projektem Karel Kryl 70 a Jakub Čížek, ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Album Tata Bojs & SOČR vydává Supraphon v koprodukci s Radioservisem a ve spolupráci s Českým rozhlasem. Album vyjde 26. května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

The Chemical Brothers a David Byrne ozdobili festival Metronome

24.06.2018 01:42 Praha - Program Metronome Festival Prague je pro letošní rok u konce a s ním i samotný třetí ročník…

TOP 10 zážitků, které vás čekají na letošním Metronome Festival Prague

22.06.2018 11:03 Chystáte se dnes na Metronome Festival Prague? Bude plný neopakovatelných zážitků, oslav a spolu s…

Metronome Festival letos nabídne něco nečekaného

22.06.2018 10:56 Hudbu světových hvězd, netradiční vystoupení českých kapel a špičkové služby i komfort pro…

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama