PKF – Prague Philharmonie připravuje virtuózní koncerty Paganiniho kontrabasu

Praha – Donátorská koncertní řada PKF – Prague Philharmonia vstupuje do své podzimní části. Do Prahy zavítá výjimečný umělec, sólový kontrabasista Ödön Rácz, který společně s orchestrem vystoupí během netradičního večera v Lobkowiczkém paláci.

Přidejte svůj názor

Ödön Rácz (foto: Lukas Beck)

V letošním roce vznikla donátorská koncertní řada PKF – LOBKOWICZ abonmá na podporu uměleckých aktivit orchestru PKF – Prague Philharmonia. Série nyní vstoupí do své podzimní části, pro kterou si orchestr připravil netradiční večer v Lobkowiczkém paláci.

Do Prahy totiž přijede výjimečný sólový kontrabasista a člen Vídeňské filharmonie Ödön Rácz, který společně s PKF – Prague Philharmonia představí virtuózní koncerty pro kontrabas Giovanni Bottesiniho, přezdívaného „Paganini kontrabasu“.

Ödön Rácz v roce 2016 natočil Bottesiniho Koncert č. 2 h moll pro prestižní vydavatelství Deutsche Grammpohon. Ten zahraje i na pražském koncertě společně s Mozartovou Symfonií č. 25 g moll KV 183 a první částí ze Smyčcového kvartetu A dur Antonia Rosettiho.

Koncert doplní také přednáška Petra Slouky, která odkryje spletitosti a rozsah hudebního mecenátu Josefa Františka Maxmiliána, sedmého knížete z Lobkowicz. Orchestr PKF – Prague Philharmonia povede jeho koncertní mistr Jan Fišer, který se představí rovněž jako sólista v Gran Duo Concertante Giovanni Bottesiniho.

V koncertech v rámci PKF – LOBKOWICZ abonmá se, dle slov Williama Lobkowicze, „můžeme přenést o dvě století zpět, vychutnat si vybrané skladby v interpretaci špičkového orchestru, setkat se s ostatními příznivci umění i samotnými umělci, společně si popovídat u vybraných lahůdek, a nakonec vyslechnout zajímavou přednášku kurátorů Lobkowiczkých sbírek“.

Právě z těchto myšlenek se zrodil mecenášský cyklus, u jehož počátku stál šéfdirigent PKF – Prague Philharmonia Emmanuel Villaume: „Večery v Lobkowiczkém paláci jsou pro nás příležitostí, jak nechat zazářit tolik charakteristickou virtuozitu PKF – Prague Philharmonia a sdílet ji v intimním a vzácném prostoru s těmi, kteří jsou stejně jako my fascinováni nekonečnými příběhy umění.“

Koncert PKF – LOBKOWICZ abonmá 2017 – Setkání III. - Paganini kontrabasu se uskuteční 17. října 2017 od 19.00 v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních…

14.06.2018 08:07 Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků…

Rocker Osbourne koncertuje v Praze, předskakovali Johny Depp a Alice Cooper

13.06.2018 20:56 Praha - Hlavní hvězdou dnešního koncertu v pražských Letňanech je Ozzy Osbourne (69), za…

Gott rozvášnil Prahu. Lidé tleskali vestoje ještě dříve, než zazpíval

12.06.2018 23:22 Praha - Karel Gott dnes po čtyřech letech vystoupil na samostatném koncertu v pražské O2 areně.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama