ABBA, Edith Piaf i vánoční gospely. Brno přivítá tři ceněné zahraniční projekty

Brno - Do Brna míří hned tři zahraniční projekty. První z nich diváyk přenese do dob slávy švédské čtveřice ABBA, druhý je poctou největší šansoniérky všech dob a třetí přinese radost gospelového zpěvu a atmosféru vánoc.

Přidejte svůj názor

ABBA Mania

Brnokoncert pořádá v nejbližší době několik lákavých akcí. První bude slavný projekt ABBA Mania z londýnského West Endu, který se poprvé ukáže v České republice. Od doby, kdy  švédská čtveřice ABBA koncertovala naposledy, uplynulo již 31 let. Dodnes však má spousty fanoušků a jejich písně jsou živé nejen díky muzikálovému představení Mamma Mia, ale také díky projektu ABBA Mania, který vznikl v roce 1999.

Vysoce ceněná show přenese diváky zpět časem do doby největší slávy skupiny ABBA. V roce 2002 byla show uváděna po osmnáct týdnů v Strand Theatre v Londýně, a v témže roce poprvé přijela do Deutsches Theatre v Mnichově, kde vyprodala celkem jednadvacet představení.

V roce 2003 přišla první významná ocenění, ABBA Mania obdržela prestižní cenu Radia Regenbogen za nejlepší muzikál roku 2002. V roce 2004 vystupovala ABBA Mania se zakladatelem původní skupiny Bjornem Ulveausem v ostře sledovaném pořadu k třicátému výročí premiéry ABBY v Eurovizi 1974. Téměř dvouhodinová produkce nabídne všechny slavné písně ABBY, speciální projekce, dekorace a dobové kostýmy.

Show ABBA Mania se uskuteční 17. listopadu 2017 v brněnském Sono Centru.

7. listopadu můžete opět do Sono Centra vyrazit na Piaf ! The Show. Po Edith The Show a Paris The Show přijíždí do České republiky další představení z dílny Directo Productions producenta Gila Marsally. Show je poctou jedné z nejslavnějších šansoniérek světa při příležitosti stoletého výročí od jejího narození.

Od roku 2015, kdy tato show rozehrála příběh o pohnutém životě pařížského „vrabčáka“ na podiu poprvé, cestuje a sklízí úspěch po celém světě. Legendární zpěvačku v ní ztvárňuje francouzská zpěvačka Anne Carrere, která se českému publiku představila v rámci prvního uvedení Paris The Show v roce 2015.

Zpěvačku ve výpravné Piaf ! The Show doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků. Prostřednictvím velkolepé scény tvořené dobovými dekoracemi a videoprojekcemi se přeneseme do legendární pařížské čtvrti Montmartre plné kaváren, divadel a kabaretů.

img-responsive

Adventní gospely | foto: Brnokoncert

O vánocích se můžete těšit na tradiční Adventní gospely, které zazpívá Stella Jones a The Christmas Gospel Singers. Na svém vánočním turné se totiž zastaví i v Brně. Oceňovaná gospelová skupina okouzlila diváky po celém světě. Sdružuje totiž talenty s jedinečnými hlasovými schopnostmi a šíří radost a lásku ke gospelové hudbě. 

Na koncertě zazní nejslavnější písně z jejich repertoáru, s nímž v posledních letech procestovali celou Evropu. Nebudou chybět skladby jako Oh Happy Day, Down by the Riverside, Amazing Grace a další. Vůdčí osobností souboru je Stella Jones, zpěvačka, jejíž žánrové zaměření kromě gospelu zasahuje ke stylům jazz, pop, funk a soul.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TOP 10 zážitků, které vás čekají na letošním Metronome Festival Prague

22.06.2018 11:03 Chystáte se dnes na Metronome Festival Prague? Bude plný neopakovatelných zážitků, oslav a spolu s…

Metronome Festival letos nabídne něco nečekaného

22.06.2018 10:56 Hudbu světových hvězd, netradiční vystoupení českých kapel a špičkové služby i komfort pro…

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních…

14.06.2018 08:07 Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama