Český zpěvák Mikolas Josef si po zranění vyzkoušel vystoupení pro Eurovizi

Lisabon/Praha - Český zpěvák Mikolas Josef, který se v neděli v portugalské metropoli zranil při zkoušce na píšňovou soutěž Eurovize, si dnes v Lisabonu znovu vyzkoušel své chystané vystoupení. Organizační tým i sám zpěvák jsou s výkonem spokojeni, poraněná záda ho sice stále trochu bolí, přesto vydal stoprocentní výkon. ČTK to sdělil kreativní producent České televize Jan Potměšil.

Přidejte svůj názor

Mikolas Josef

"Zkouška dopadla skvěle, všichni jsem s Mikolasovým výkonem spokojeni. Jel na sto procent, i když záda ho ještě trochu bolí," uvedl Potměšil. Dodal, že z choreografie byly při zkoušce vypuštěny nejrizikovější akrobatické prvky. Zda nebudou ani v semifinálovém vystoupení Mikolase Josefa 8. května, zatím není úplně jisté. Dvaadvacetiletý zpěvák se ale podle Potměšila cítí dobře a v pohodě.

Český zástupce na 63. ročníku této soutěže skončil v neděli nemocnici s poraněním krční páteře a nemohl se postavit na nohy. Už krátce poté ale svým fanouškům vzkázal, že vystoupí, ať se děje, co se děje. Podstoupil několik vyšetření a po odpočinku se tak mohl dnes zúčastnit zkoušky.

Skladatel, zpěvák a multiinstrumentalista Mikolas Josef debutoval před třemi lety singlem a videoklipem Hands Bloody. Do širšího povědomí fanoušků se dostal následujícími skladbami Free a Believe. Píseň Believe mu zajistila pozvání od hudebního producenta Nikodema Milewského do Vídně, kde zpěvák dnes převážně žije.

Mikolas Josef - Lie To Me (0:45) | zdroj: YouTube

Mikolas Josef přijel do Lisabonu se svou vlastní písní Lie To Me. Podle sázkařských webů patří stále mezi favority na vítězství spolu s Austrálii, Bulharskem, Francií či Izraelem, ač po nedělním zranění v tabulce sázkařských webů mírně klesl. První místo si stále drží pětadvacetiletá izraelská zpěvačka Netta Barzilaiová.

Slavnostně bude soutěž Eurovize zahájena 6. května v lisabonském muzeu umění, kam vstoupí po modrém koberci všichni soutěžící ze 43 národních delegací. O vítězi se rozhodne ve velkém finále 12. května. Vítěze volí televizní diváci a odborná porota. Do finále automaticky postupují zástupci pěti zemí (Británie, Francie, Německa, Itálie a Španělska), které nejvíce přispívají do rozpočtu pořádající organizace.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jagger si při koncertu rýpl do polské justice, chtěl to po něm Walesa

09.07.2018 08:13 Varšava - V neděli v polské metropoli koncertovali legendární Rolling Stones a došlo i na politiku.…

Mick Jagger se v Praze naučil lidovku Pec nám spadla + VIDEO

06.07.2018 04:52 Praha - Zpěvák legendární skupiny Rolling Stones Mick Jagger v Praze rozšířil svůj repertoár o…

Na Rock for People přijely tisíce lidí, sužuje je vedro. V noci to…

05.07.2018 18:46 Hradec Králové - Středeční první den hudebního festivalu Rock for People v Hradci Králové…

VIDEO: Rolling Stones zazářili nad Prahou

05.07.2018 07:47 Praha - Především své staré hity zahrála při své šesté návštěvě Česka slavná britská skupina…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama