Veřejné rozloučení s Michaelem Jacksonem v Neverlandu nebude

Los Angeles - Jacksonova rodina vyvrátila informaci, že se bude na ranči Neverland poblíž města Santa Barbara konat v pátek veřejné rozloučení se zesnulou popovou hvězdou. Informoval o tom ve čtvrtek server CNN.

Přidejte svůj názor

Michael Jackson

Mluvčí zpěvákovy rodiny prohlásil, že se na Neverlandu neuskuteční ani veřejná pieta ani soukromý smuteční obřad. "Pokračujeme v plánování veřejného rozloučení s Michaelem Jacksonem. Naše plány už brzy zveřejníme," uvedl v oficiálním prohlášení mluvčí Ken Sunshine.

Otázkou stále zůstává, na jakém místě budou pohřbeny Jacksonovy ostatky. V jeho poslední vůli z roku 2002 není uvedeno, kde by chtěl mít místo svého posledního odpočinku. V médiích se v tomto týdnu permanentně spekuluje, kde se pohřeb uskuteční.

Michael Jackson za sebou zanechal tři děti ve věku 7, 11 a 12 let, o které se v současné době stará jeho matka Katherine. Zpěvák v minulosti uvedl, že pokud by zemřela jeho nyní devětasedmdesátiletá matka, tak by ho nejvíce potěšilo, kdyby se opatrovnictví nad jeho potomky ujal jeho idol, interpretka Diana Rossová.

Na vykonání Jacksonovy poslední vůle dohlížejí advokáti John Branca a Barry Siegel i dlouholetý zpěvákův přítel z hudebního průmyslu John McClain. "Nejdůležitějším prvkem Michaelovy vůle je jeho neochvějná touha, aby se jeho matka Katherine stala zákonným zástupcem jeho tří dětí. Naší povinností je vykonat Michaelovy pokyny a zabezpečit budoucnost jeho dětí stejně jako pozoruhodné dědictví, které nám zanechal jako umělec. Požadujeme, aby se s jeho majetkem naložilo s důstojností a respektem, které si Michael a jeho rodina zaslouží," prohlásili Branca a McClain.

Michael Jackson zemřel ve čtvrtek 25. června v losangeleské nemocnici UCLA Medical Center ve věku 50 let. Jeho pitva prokázala, že se na zpěvákově těle nenašly žádné známky násilného zločinu nebo vnějšího zásahu. Rodina však nebyla s vyjádřením losangeleského koronera spokojena a požádala o další nezávislé posouzení zpěvákových ostatků. Přesná příčina jeho smrti bude určena až po výsledcích toxikologických testů, jejichž vyhodnocení může trvat až šest týdnů.

Témata: Michael Jackson
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních…

14.06.2018 08:07 Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků…

Rocker Osbourne koncertuje v Praze, předskakovali Johny Depp a Alice Cooper

13.06.2018 20:56 Praha - Hlavní hvězdou dnešního koncertu v pražských Letňanech je Ozzy Osbourne (69), za…

Gott rozvášnil Prahu. Lidé tleskali vestoje ještě dříve, než zazpíval

12.06.2018 23:22 Praha - Karel Gott dnes po čtyřech letech vystoupil na samostatném koncertu v pražské O2 areně.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama