Naďa Urbánková podstoupila vážnou operaci kvůli zhoubnému nádoru

Želiv - Zpěvačka Naďa Urbánková je po operaci. Podstoupila náročný zákrok, při kterém ji bylo amputováno poprsí kvůli zhoubnému nádoru a v současné době leží v nemocnici.

Přidejte svůj názor

Jana Fabiánová a Naďa Urbánková

Pětinásobná Zlatá slavice podstoupila náročný chirurgický zákrok již v úterý, potvrdila to její dcera, zpěvačka Jana Fabiánová. Podle jejích slov je Urbánková v pořádku a čeká ji další léčba.

Přátelé, známí i kolegové zpěvačce posílají prostřednictvím její dcery desítky vzkazů, sms i emailů s přáním brzkého uzdravení a přejí jí hodně štěstí a sil. "Budeme ho hodně potřebovat, hlavně maminka, ale je bojovnice, určitě to zvládne," řekla Fabiánová.

Zhoubné onemocnění u Urbánkové, která na konci června oslavila sedmdesátiny, lékaři odhalili před několika týdny při vyšetření na mamografu. V obou prsou měla agresivní nádor, který ji ale zatím přímo na životě neohrožoval.

Zpěvačku čeká nyní zřejmě léčba pomocí chemoterapie a možná i ozařování. Musela tak zrušit všechny zatím nasmlouvané koncerty a vystoupení. Nezúčastní se tak například koncertů v Mladé Boleslavi, Ústí nad Labem a posledního července pravděpodobně nepřijede ani do jihočeských Kestřan u Písku na každoroční Rýžování zlata, kde měla být se svou kapelou Bokomara hlavním hostem. Urbánková bude chybět i 1. srpna na benefiční akci Nos s hvězdami na hradě Houska, kterou již každoročně pořádá zpěvák a herec Martin France.

Naďa Urbánková vedle zpívání zvládla i několik filmových rolí. Hrála například ve filmech Kdyby tisíc klarinetů, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti, či Na samotě u lesa. Urbánková žije již čtvrtým rokem v bytovém domě v těsném sousedství premonstrátského kláštera v Želivi na Vysočině.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních…

14.06.2018 08:07 Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků…

Rocker Osbourne koncertuje v Praze, předskakovali Johny Depp a Alice Cooper

13.06.2018 20:56 Praha - Hlavní hvězdou dnešního koncertu v pražských Letňanech je Ozzy Osbourne (69), za…

Gott rozvášnil Prahu. Lidé tleskali vestoje ještě dříve, než zazpíval

12.06.2018 23:22 Praha - Karel Gott dnes po čtyřech letech vystoupil na samostatném koncertu v pražské O2 areně.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama