Karel Gott oslaví 70. narozeniny soukromou party s 1200 pozvanými hosty

Praha - Zpěvák Karel Gott, který v úterý oslaví 70. narozeniny, uspořádá pro svoji rodinu, spolupracovníky a přátele v pondělí 13. července soukromý večírek. Jak řekl zpěvák, pozvaných hostů by mělo být kolem 1200.

Přidejte svůj názor

Karel Gott oslaví 70. narozeniny

"Narozeniny oslavím v pondělí soukromým večírkem, na který jsou pozváni moji nejbližší spolupracovníci a přátelé," sdělil Mediafaxu Gott. Dodal, že o půlnoci si s hosty připije šampaňským. "Bude to vhodné, protože jsem se narodil někdy v noci," řekl Gott.

Se svými fanoušky a spolupracovníky oslavil Gott své narozeniny 11. června megakoncertem v pražské O2 Aréně.

Karel Gott se narodil 14. července roku 1939 v Plzni a patří mezi největší stálice české hudební scény. Zpěvu se věnoval již ve svých 19 letech, kdy zvítězil v soutěži amatérských zpěváků. Počátky jeho popularity sahají do období 60. let, které jsou spjaty s jeho působením v hudebním divadle Semafor. V roce 1967 Gott vystupoval sedm měsíců v americkém Las Vegas. Později se však vrátil do Československa, kde se stal předním představitelem domácí kultury a již téměř 50 let patří mezi nejoblíbenější tuzemské interprety.

Gott se dokázal prosadit také v zahraničí, zejména v německy mluvících zemích. Už v období normalizace byl hostem televizních show a zájem o jeho umění přetrvává dodnes. V roce 2002 obdržel Cenu pro nejúspěšnějšího zahraničního umělce od německé rozhlasové stanice RPR.

Témata: Karel Gott
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřela zpěvačka Aretha Franklinová, královna soulu. Hudební svět truchlí

16.08.2018 18:55 Aktualizováno Detroit - Dnes zemřela americká zpěvačka Aretha Franklinová, bylo jí 76 let. Franklinová trpěla…

Tohle skupina Pearl Jam už přehnala? Plakát vyvolal odpor i mezi fanoušky

15.08.2018 20:03 Washington - Skupina Pearl Jam zvala fanoušky na svůj pondělní koncert v americkém státě Montana…

FOTO: Digitální magie anebo audiovizuální umění? Česká filharmonie…

15.08.2018 14:21 Aktualizováno Praha - V budově pražského Rudolfina je k vidění audiovizuální instalace s názvem Má vlast –…

Bryan Adams bude koncertovat v Ostravě. Ukáže se jako romantik i svižný…

13.08.2018 14:17 Ostrava - Kanadský zpěvák Bryan Adams vystoupí 29. listopadu v Ostravar Aréně v Ostravě. Na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama