Michael Jackson oznámil comeback

Dle agentury Reuters se michael Jackson vydá na novou koncertní šňůru, zatím jen po Londýně.

Přidejte svůj názor

Americký král popu Michael Jackson se vydá po osmi letech znovu na koncertní turné, jenž odstartuje 8. července v Londýnské O2 Aréně s kapacitou 20 tisíc míst. V londýně má odehrát celkem deset koncertů.

"Zazpívám své písně všem, kteří je chtějí slyšet. Uvidíme se v červenci," uvedl bez bližších podrobností Jackson.

Michael Jackson (50) pochází z devíti sourozenců a už od útlého mládí se věnoval hudbě. V šesti letech se přidal k rodinné skupině Jackson 5, v níž s častějšími přestávkami působil až do roku 1984. Daleko větší úspěchy slavil sólově. Jeho debutové album Off The Wall (1979) bylo komerčně velice úspěšné, druhá deska Thriller (1982) je dodnes neprodávanějším albem všech dob. Vrchol kariéry potvrdila i třetí nahrávka Bad (1987), které se v prodejnosti zařadilo hned za Thriller.

Jacksonovu kariéru poznamenal spor se společností Sony, která ho chtěla přinutit k odprodeji části autorských práv k titulům v jejím katalogu. Z toho důvodu nemělo jeho album Invicible prakticky žádnou podporu a Jackson od Sony odešel. Tím se prakticky uzavřela jeho kariéra.

Michael Jackson proslul svou snahou podobat se co nejvíce zpěvačce Dianě Ross, která byla v mládí jeho idolem. Absolvoval několik plastických operací, které se stále negativněji podílely na jeho vzhledu.

V květnu 1984 se oženil s dcerou Elvise Presleyho Marií Luisou. Bezdětné manželství vydrželo necelé dva roky, druhý sňatek uzavřel v roce 1996 se zdravotní sestrou Debbie Rowe, s níž měl dvě děti. Tento vztah skončil po třech letech.

V roce 2003 byl Jackson obviněn ze zneužívání nezletilého chlapce. Od února do června 2005 probíhal proces, na jehož konci byl Michael v plném rozsahu zproštěn viny.

Roku 1988 koupil Jackson ranč o rozloze 12 čtverečních kilometrů a vybudoval z něj dětský zábavní park Neverland. Po svém zproštění viny ze zneužívání dětí převedl vlastnictví parku na společnost Sycamore Valley Ranch, která ohlásila jeho prodej.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ringo Starr dnes vystoupí v Praze

19.06.2018 04:36 Praha - Bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr dnes vystoupí v pražském Kongresovém centru.…

Ozzy Osbourne rozparádil pražské Letňany, nechyběly hity legendárních…

14.06.2018 08:07 Praha - Na středeční koncert Ozzyho Osbournea do pražských Letňanech dorazilo kolem 35.000 fanoušků…

Rocker Osbourne koncertuje v Praze, předskakovali Johny Depp a Alice Cooper

13.06.2018 20:56 Praha - Hlavní hvězdou dnešního koncertu v pražských Letňanech je Ozzy Osbourne (69), za…

Gott rozvášnil Prahu. Lidé tleskali vestoje ještě dříve, než zazpíval

12.06.2018 23:22 Praha - Karel Gott dnes po čtyřech letech vystoupil na samostatném koncertu v pražské O2 areně.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama