Hana Maciuchová získala cenu od vydavatelů audioknih

Praha – Herečka Hana Maciuchová získala Cenu od Asociace vydavatelů audioknih za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova. Ocenění převezme na slavnostním vyhlášení výročních cen Audiokniha roku. Známá herečka namluvila velké množství audioknih a za svůj hlas nezaměnitelný hlas a projev se několikrát stala držitelkou ceny Neviditelný herec.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hana Maciuchová (foto M. Votavová)

Respektovaná herečka Hana Maciuchová získala Cenu od Asociace vydavatelů audioknih za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova. Ocenění převezme během slavnostního vyhlášení výročních cen 02 Audiokniha roku, který se koná 12. května. Herečka s nezaměnitelným hlasem a působivým hereckým projevem namluvila za svou kariéru velké množství audioknih a opakovaně se stala držitelkou ceny Neviditelný herec.

Maciuchovou ocenění mile překvapilo. Na otázku v tiskové zprávě, jak je namluvit knihu těžká práce, odpověděla: „Radostně těžká. Nejde jen o to knihu přečíst. Svým způsobem je to má něžná interpretace textu.“

Asociace vydavatelů audioknih uděluje ceny nejlepším loňským audioknihám už čtvrtým rokem. V anketě 02 Audiokniha roku se utká celkem 77 přihlášených titulů od 18 vydavatelů, rozdělených do deseti kategorií. Vybírat nejlepší audioknihu bude odborná porota o sedmnácti členech, ale rozhodnout může i veřejnost. Posluchači mohou hlasovat pro svoji oblíbenou knihu do konce dubna na stránkách www.o2.cz/audiokniharoku, a rozhodnout tak o ceně posluchačů.

Tři audioknihy z každé kategorie, které se dostanou do užší nominace, budou oznámeny do 10. dubna. Vyhlášení proběhne již tradičně na veletrhu Svět knihy Praha. „Jsme rádi, že vyhlášení proběhne opět na knižním veletrhu Svět knihy Praha. Audiokniha je letos jedním z nosných témat tohoto veletrhu a AVA společně s vydavateli, připravuje zajímavý doprovodný program po celou dobu trvání veletrhu,“ říká za Asociaci vydavatelů audioknih předsedkyně Kateřina Konopásková.

Letošní novinkou je hlavní partner soutěže, jímž se stala společnost 02 Czech Republic a.s. Ta nabízí svým zákazníkům audioknihy prostřednictvím portálu a aplikace O2 Active. „U našich zákazníků pozorujeme, že zájem o audioknihy rok od roku roste, což je skvělé. Naši úlohu a zároveň důvod, proč jsme se stali partnerem této ankety, vidíme ve větší propagaci audioknih v digitální podobě,“ vysvětluje nově vzniklou spolupráci Karolína Roubalová, produktová manažerka služby O2 Active.

Přehled kategorií O2 Audiokniha roku 2016:

• Nejlepší interpret
• Nejlepší interpretka
• Nejlepší audiokniha - pro děti a mládež
• Nejlepší audiokniha - jednohlasá četba
• Nejlepší audiokniha - vícehlasá četba
• Nejlepší audiokniha - dramatizace
• Nejlepší audiokniha - mluvené slovo mimo kategorie
• Nejlepší obal
• Cena posluchačů
• Audiokniha roku - absolutní vítěz
• Zvláštní cena AVA za mimořádný přínos v oblasti mluveného slova

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajemství českého pravopisu. Opravdu vymyslel "nabodeníčko" Jan Hus?

06.07.2018 11:36 Aktualizováno Den upálení mistra Jana Husa je státním svátkem, který připadá na 6. července. V tento den si…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama