Svět knihy 2018: Největší česká knižní událost roku se letos zaměří na komiksy

Praha – Tento rok si organizátoři vzali za cíl vyvrátit stereotyp, že komiksy nejsou umění. Proto pro publikum připravili program věnující se komiksům v nejrůznějších podobách od mainstreamu až po jeho artové formy. Akce proběhne ve dnech od 10. do 13. května. Loňskou akci navštívilo přes čtyřicet tisíc lidí, letošní číslo s ohledem na jeho bohatý program by nemělo být menší.

Přidejte svůj názor

Festival Svět knihy

„Připravujeme komiksovou zónu s prodejní přehlídkou desítek domácích i zahraničních tvůrců,“ vysvětluje ředitel veletrhu Radovan Auer. Druhým tématem letošní akce je převratné 20. Století, a to především pro Československo. „V letošním roce si připomínáme sto let od vzniku republiky a také výročí takzvaných osmičkových roků, které významně ovlivnily naši historii. V rámci Světa knihy Praha jsme se rozhodli dané téma rozšířit a pokusit se o celkovou reflexi dvacátého století, které bylo převratným pro celý svět,“ doplnil ředitel. 

Každoročně se Svět knih zaměřuje i na jeden vybraný stát, kterým v letošním ročníku bude Izrael.Pro zájemce se chystají besedy ke konkrétním tématům a speciální hosté, například David Grossman (aktuální laureát Man Bookerovy ceny),  Avraham B. Jenošuu či Dror Mišani.

Část festivalového programu zůstává v prostorech Lapidária Národního muzea, kde se uskuteční především debaty k tématu 20. století. Pavilon menších specializovaných nakladatelství, jichž se představí celkem dvanáct, se opět představí před Průmyslovým palácem. Venkovní plochu také obsadí nový pavilon Rosteme s knihou, ve kterém budou probíhat pořady určené především školám, mládeži a rodičům s dětmi. 

Součástí bude i literární festival, jehož členové přijedou ze šestadvaceti zemí. „V Praze se představí desítky zahraničních autorů, návštěvníci mají opravdu z čeho vybírat,“ upozorňuje dramaturg programu Guillaume Basset.

Bohatý program je dělen do tematických bloků, cen, soutěží a profesního fóra. Celkový počet vystavovatelů na samotném veletrhu je přes čtyři sta, na literárním festivalu je tento počet o dvě stě účinkujících větší. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RECENZE: Kniha Autenticita poradí čtenáři jak má vzít život do svých rukou

11.08.2018 17:24 Touha po autentickém životě následuje člověka už od doby antického Řecka. Už v té době se lidé…

Gott dostal na frak? Nechceme, aby zastupoval českou kulturu v Německu,…

10.08.2018 08:55 Aktualizováno Praha - Na Lipském knižním veletrhu 2019 by měl na tzv. Roku české kultury vystoupit zpěvák Karel…

Uspěje román Samuraj jako jeho předchůdce?

07.08.2018 19:14 Právě dnes se na knižních pultech objeví výpravný cestopisný román Samuraj inspirovaný skutečnými…

Nová filmová adaptace Stephena Kinga? Herec prozradil víc než měl

06.08.2018 18:45 Prohlašení herce Ewana McGregora je dobrou zprávou pro všechny fanoušky Stephena Kinga. Chystá se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama