Novinář Lindner získal cenu za přínos k česko-německému porozumění

Praha - Cenu Johnnyho Kleina za přínos k česko-německému porozumění dnes vedle dvou německých novinářů dostal i jeden žurnalista z České republiky. Tomáš Lindner byl oceněn za  za článek Skrýš v hlavě v týdeníku Respekt. Předávání cen se uskuteční 26. listopadu v Kleinově rodném Šumperku.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Berlín, ilustrační foto

O udělení ocenění dnes informovalo Shromáždění německých spolků v České republice. Cena nesoucí jméno po bývalém místopředsedovi Spolkového sněmu, který pocházel ze Šumperka, se letos uděluje poprvé.

Cena Johnnyho Kleina byla vytvořena u příležitosti 20. výročí úmrtí německého politika a novináře, který se i kvůli svým českým kořenům zasazoval o česko-německé usmíření.

Lindner získal třetí cenu letošního ročníku honorovanou 1500 eury (40.000 Kč). Němec Rudi Schlattner v rozhovoru s Lindnerem vyprávěl příběh své rodiny, která v roce 1945 před odsunem Němců z Československa ukryla pod půdními prkny ve svém domě v severočeském Libouchci cennosti.

První místo získal německý novinář Steffen Neumann za článek pro Sächsische Zeitung o obnovení tradice velikonoční jízdy v Mikulášovicích na Děčínsku. Druhou cenu porota udělila německému vědci Andreasi Wiedemannovi, který v článku pro portál DigiOst sledoval českou debatu o odsunu Němců a o násilí, které odsun provázelo.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejdražší a nejbohatší herečky? Forbes zveřejnil deset nejlépe placených…

17.08.2018 10:59 New York - Forbes zveřejnil svůj každoroční žebříček nejlépe placených hereček Hollywoodu. Do…

První česká verze nevlivnějšího módního magazínu? Na českém trhu již zítra

16.08.2018 16:09 Aktualizováno Praha - První číslo československé verze světově známého módního magazínu Vogue vyjde v pátek 17.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama