Zemřel nejznámější izraelský fotograf, proslavil ho snímek vojáků u Zdi nářků

Jeruzalém - Ve věku 92 let dnes v Izraeli zemřel fotograf David Rubinger. Proslavil se snímkem tří izraelských vojáků stojících u Zdi nářků po skončení šestidenní války v roce 1967.

Přidejte svůj názor

Izrael, ilustrační foto

Ačkoli je jeho fotografie vojáků před Zdí nářků považována za nejoblíbenější fotografii židů, Rubinger o ní řekl, že z uměleckého pohledu moc dobrá není. "Jsou tam jenom části tváří, jeden muž je skryt za rameny druhých. Na dobré fotografii nemají být z uměleckého hlediska žádné zbytné věci," řekl v jednom rozhovoru.

Rubinger se narodil v roce 1924 ve Vídni a jako mladý uprchl před nacisty do Palestiny. Ve druhé světové válce bojoval v židovské brigádě britské armády.

Pro časopis Time dokumentoval všechny válečné konflikty Izraele s Araby, měl přístup k politikům a jako jediný fotograf měl povolení chodit do parlamentní jídelny. Právě on pořídil známou fotografii někdejší premiérky Goldy Meirové při krmení vnuka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejdražší a nejbohatší herečky? Forbes zveřejnil deset nejlépe placených…

17.08.2018 10:59 New York - Forbes zveřejnil svůj každoroční žebříček nejlépe placených hereček Hollywoodu. Do…

První česká verze nevlivnějšího módního magazínu? Na českém trhu již zítra

16.08.2018 16:09 Aktualizováno Praha - První číslo československé verze světově známého módního magazínu Vogue vyjde v pátek 17.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama