Mezinárodní taneční festival KoresponDance 2016 se blíží

Praha - Ve dnech 8. – 10. července se bude konat ve Žďáru nad Sázavou Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance 2016. Tématem letošního ročníku je podle organizátorů spojení tance a scénografie.

Přidejte svůj názor

festival KoresponDance 2016

Diváci budou mít možnost zažít a vidět na vlastní oči propojení tance s výtvarným uměním a architekturou. Událost se bude konat ve Žďáru přímo na Zámku Žďár a v Praze na Zámku Troja.

Festivalu se zúčastní například španělský tanečník Jordi Galí, který předvede jedinečnou schopnost člověka splynout v pohybu s prostorem a časem v dokonalém souladu a symbioze. Na žďárském festivalu nebude jediným se také ukáží umělci ze čtrnácti zemí, z Francie, Belgie, Velké Británie, Mexika, Portugalska a dalších.

V plánu je také představení Jordi Galího Nebe, která proběhne v rámci doprovodného programu Galerie hlavního města Prahy, jehož důležitou dramaturgickou linkou je propojování výtvarného umění a současného tance.

Festival návštěvníkům nabízí současný kulturní program, jenž je snadno srozumitelný a přístupný pro celou rodinu v kombinaci s unikátním historickým dědictvím Žďáru nad Sázavou.

Součástí festivalu je podle pořadatelů vedle tanečních a pohybových představení i řada aktivit pro děti a jejich rodiče, kreativní příměstský tábor pro děti a další doprovodný program.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama