V Brně se koná další ročník muzejní noci

Brno - Galerie a muzea v Brně se dnes v podvečer zájemcům otevřela na noc. Do čtrnáctého ročníku Brněnské muzejní noci se zapojilo kolem 30 institucí. Lidé se mohli dostat na jinak nepřístupná místa a v netradiční dobu.

Přidejte svůj názor

Brněnská muzejní noc

Tradičně velký zájem je každoročně o expozice Technického muzea, kde se už krátce po zahájení tísnily stovky lidí. Rušno bylo i na Špilberku. Po jeho zákoutích provedla návštěvníky speciální hra Zašifrovaná osmička, týkající se osmičkových výročí. Kromě let 1618/48 došlo i na roky 1848, 1918, 1938, 1948 a 1968. Kdo hru zvládl, dostal se do slosování o ceny.

Tradičními účastníky muzejní noci jsou vedle Moravské galerie také Muzeum města Brna, Moravské zemské muzeum nebo Dům umění. Nově se do akce zapojila brněnská pobočka židovského muzea, Dům Jiřího Gruši v Medlánkách či nová galerie Artikle, která nabízí současné umění i design. Zajímavostí byl nový projekt BRRR NO, který přímo v ulicích oživil staré brněnské pověsti.

Akce se konaly nejen v Brně ale i v blízkém okolí. Lidé dnes mohli ochutnat pivo, které bude vařit pivovar v Předklášteří. Místním investorům se tam sice ještě nepodařilo obnovit výrobu, uvařili ale zatím tmavou třináctku v pivovaru v Jihlavě. "Receptura zůstane a pivo budeme vařit v areálu kláštera v Předklášteří do konce tohoto roku podle stejné receptury," řekl dnes ČTK Jan Maláska ze společnosti Klášterní pivovar Porta Coeli.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Picassův syn zkritizoval pařížské muzeum: Často půjčuje díla jeho otce, je…

04.07.2018 09:15 Paříž - Claude Picasso, syn Pabla Picassa, kritizoval pařížské muzeum. Prý riskuje poškození děl…

Jednou za rok se Brno stává centrem japonské kultury. Všichni míří na…

25.06.2018 13:32 REPORTÁŽ – Na na brněnském výstavišti proběhl patnáctý ročník festivalu Animefest. Příznivci…

Festival ohňostrojů Ignis Brunensis 2018 ovládli Francouzi. Kromě hlavní…

14.06.2018 16:19 Aktualizováno Brno - Odborná porota rozhodla 14. června o vítězi jednadvacátého ročníku festivalu Ignis Brunensis…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama