Černý přemýšlí, kam s Entropou

Praha - Kam poputuje kontroverzní plastika Entropa z bruselkého paláce Rady ministrů Justus Lipsius po konci českého předsednictví v Evropské unii, se rozhodne do konce týdne. S největší pravděpodobností to bude nedávno otevřená holešovická Kunsthalle Dox, píšou úterní Lidové noviny (LN).

Přidejte svůj názor

Spekulací kolem budoucího umístění Entropy je celá řada, na budovu Nové scény ji chtělo zavěsit Národní divadlo, od plánu upustilo, píše list. "Do konce týdne bude jasné, co se s ní stane. Zatím řešíme jedno ze dvou míst, kde by plastika mohla být. Jsou dvě varianty ze dvou uměleckých prostředí, v jednání jsou Karlínské haly, ale spíš to vypadá, že by to mohl být holešovický Dox," řekl LN Černý.

Hovoří se i o tom, zda Černý ještě nechystá nějaké oživení plastiky. "Všechno má svůj čas. Je možné, že se na Entropu budete v červnu dívat jinak než teď. Ještě neřekla poslední slovo," uvedl spoluautor projektu Tomáš Pospiszyl.

Nejostřeji proti plastice vystoupilo Bulharsko, které na ni bylo vyobrazeno jako turecké záchody. Nyní je zakryto. Stěžovalo si i Slovensko, salám převázaný maďarskou trikolorou.

Témata: Entropa | EU
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Festival ohňostrojů Ignis Brunensis 2018 ovládli Francouzi. Kromě hlavní…

14.06.2018 16:19 Aktualizováno Brno - Odborná porota rozhodla 14. června o vítězi jednadvacátého ročníku festivalu Ignis Brunensis…

Pražský orloj vydal tajemství, nevěděli o něm ani odborníci

11.06.2018 14:46 Praha - Restaurátoři orloje na Staroměstské radnici v Praze pátrali po tajné místnosti, o jejíž…

Muchova epopej má být v nové budově u Lapidária na Výstavišti

05.06.2018 13:10 Aktualizováno Praha - Slovanská epopej od secesního malíře Alfonse Muchy by mohla být umístěna do budovy, která…

Hrad otvírá jedinečnou výstavu. Spatříte i slavnou Zlatou bulu sicilskou

04.06.2018 07:54 Praha - Na Pražském hradě jsou ode dneška k vidění jedny z nejznámějších listin české historie -…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Kultury

reklama
reklama